RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

ABD Rakka’dan Kaçmak İsteyen Sivilleri Öldürdü

Amerikan öncülüğündeki sözde koalisyon güçlerinin Rakka’ya yönelik düzenledikleri hava ve topçu birliği saldırılarında dördü kadın ve çocuk olmak üzere en az 6 sivil yaşamını yitirdi.

ABD Rakka’dan Kaçmak İsteyen Sivilleri Öldürdü
13.06.2017 © RAST HABER

İRNA’nın verdiği habere göre ABD öncülüğündeki koalisyon uçakları, Rakka şehrinden firar etmek isteyen sivillerin bindiği bir botu hedef alarak iki kişinin ölmesine sebep oldular.

Koalisyon güçleri uçaklarının daha önce de Rakka’da sivilleri hedef alması sonucu onlarca kişi ölmüş ve yaralanmıştı.

Öte yandan ABD öncülüğünde PKK’nın Suriye uzantısı YPG’ye bağlı birliklerinin kara, koalisyon güçlerinin de havadan sürdürdüğü Rakka operasyonunda sivil ve çocuk can kayıplarının artmasından endişe edildiği açıklandı.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Rakka kentine 6 Haziran’da başlatılan operasyon sonrasında, kentte ve bölgede yaşayan çocukların iki ateş arasında kalmasından endişe duyduklarını açıkladı.

UNICEF, tüm taraflara Rakka’da kenti terk etmek isteyen sivil ve çocukların güvenli yerlere sevkinin yapılması, korunması ve güvenli geçiş yollarının acilen sağlanması çağrısında bulundu.

Ateş hattında yaklaşık 40 bin çocuğun bulunduğunu açıklayan UNICEF, Rakka’daki yüksek dozda yaşanan şiddetli çatışmaların on binlerce çocuğun hayatını tehlikeye attığını belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER