RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Adalet Yürüyüşü Üçüncü Gününde/ VİDEO

Adalet Yürüyüşü Üçüncü Gününde/ VİDEO
17.06.2017 © RAST HABER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ’Adalet Yürüyüşü’nün 3. gününe başlamadan önce açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, FETÖ/PDYnin iş adamları yapılanmasına yönelik soruşturmanın sanıkları arasında yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaşın damadı Ömer Faruk Kavurmacı hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması ile ilgili olarak “Kavurmacı’nın tekrar tutuklanması kararını doğru bulmuyorum. Yargıda çifte standart olmamalı. Aslolan tutuksuz yargılamadır” dedi.

CHP’nin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu‘nun tutuklanmasının ardından başlattığı Adalet Yürüyüşü üçüncü gününde. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Kahramankazan adını alan ilçeye birkaç kilometre kala konaklama için mola veren kitle, hafta sonunun da etkisiyle katılımın artmasıyla birlikte sabah 09.00’da yeniden yola çıktı.

AKP’nin güçlü olduğu Kahramankazan’da herhangi bir gerginlik yaşanmaması için alandaki polis varlığı da artırılırken, şehir dışından çok sayıda kişi de yürüyüşe katıldı.

Enis Berberoğlu’nun meslektaşları, G9 Gazeteciler Platformu da yürüyüşte Kılıçdaroğlu’na eşlik ediyor.

 

Adalet Yürüyüşü, Kahramankazan merkezi girişinde günün ilk molasını verdi. Polis, yerleşim girişinde katılımcıların üzerini aradı.

Ana akım medya kanallarının bir kısmının yürüyüşe yeterince yer vermediğini düşünen bazı milletvekilleri, NTV’nin sahibi Ferit Şahenk‘e ait restoranların boykot edilmesi ihtimalini değerlendirdi. Bir milletvekili de yürüyüşe fiilen katılma imkanı olmayan binlerce kişi bulunduğuna dikkat çekerek, Türkiye’nin dört bir yanındaki adalet sarayları önünde eylem yapılması gerektiğini söyledi.

 Yürüyüş, ilk molanın ardından devam etti 

CHP milletvekili Mahmut Tanal da CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davası kapsamında tutuklanmasının ardından partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü’ne katıldı. Her iki ayağının da daha önce kırıldığını belirten Tanal, “Böyle yürümek her babayiğidin harcı değil” dedi.

Kitle, Kazan girişinde yol kenarında bekleyenler tarafından karşılandı. Alkışlarla kitleye destek veren bir kişi, CHP’li olmadığını belirterek “Hicrettir bu hicret, sizi destekliyoruz” diyerek Kılıçdaroğlu’na seslendi.

Adalet yürüyüşü 50. kilometreye girdi. Yürüyüşün 3. gününde şimdiye kadar 8 kilometreden fazla yol alındı.

Yürüyüşe saat 15.00’e kadar öğle arası verildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Adalet Yürüyüşü Üçüncü Gününde

  ————–

  İNANIR MISINIZ AMERİKANCI VE NATO’CU CHP LİDERİNİNİN, BU HAKTAN VE GENİŞ VATANSEVER KİTLELERİN DESTEĞİNDEN YOKSUN OLAN BU TRAJİK YÜRÜYÜŞÜ HAKKINDA HİÇ AMA HİÇ İNSANİ DESTEK DUYGUSU HİSSEDEMİYORUM !!!… AKP NE KADAR ADALETSİZSE, AMERİKANCI, NATOCU VE % 25-26 ORANLI HALKÇI VESAİRECİ OLAN YCHP’DE O NİSPETTE ADALETSİZDİR ! YANİ TÜRKİYE’DE BİR YANLIŞIN KARŞILIĞI, İKİNCİ YANLIŞTIR MAALESEF !!!…

  17.06.2017 12:13
 • MALCOLM-XX ;

  Kılıçdaroğlu Ankara’dan Yürüyüşe Başladı
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından bugün Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’nü başlattı. Güvenpark’a gelen Kılıçdaroğlu, “Bir dikta yönetimi ile karşı karşıyayız. Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz.
  ————-
  VALLAHİ BİZ DE, ‘TAM BAĞIMSIZ VE TAM ADİL TÜRKİYE’NİN VATANSEVERLERİ OLARAK, HEM AKP ADALETSİZLİĞİYLE VE HEM DE YCHP’NİN SAVUNMAKTA OLDUĞU VE TÜRKİYE VATANSEVERLERİNE ÜMİT VE MORAL VERMEYEN CHP’NİN BU AMERİKANCI VE NATO’CU ADALETLİ YANİ ADALETSİZ BİR TÜRKİYE’SİNDE YAŞAMAK İSTEMİYORUZ DOĞRUSU !!!…
  TÜRKİYE’DE BÜYÜK BİR SİNERJİ VE GENİŞ HALK KESİMLERİNİN DESTEĞİNİ YARATACAK, KAZANABİLECEK OLAN YANİ ÜLKE YÖNETİMİ OLARAK GERÇEK ANLAMDA TAM BAĞIMSIZLIKÇI (AMA DOST VE KOMŞULARLA BAĞIMLICI VE STRATEJİK DAYANIŞMACI) , SON DERECE VATANSEVER, ATATÜRKÇÜ, ÜLKE İNANÇLARI YAKLAŞIMINDA ADİL, LAİK YANİ ONURLU İSLAMCI OLAN, İLERİCİ VE KALKINMACI OLAN BİR ‘ATATÜRKÇÜ VE ONURLU İSLAMCI’ HALK VE PARTİSEL GÜÇ BİRLİĞİNİN TÜRKİYE’DEKİ İKTİDARINI VE YÜKSEK ADALETİNİ YANİ DAHA AÇIKÇASI BİR ‘VP VE BTP’ ORTAK ZİHNİYETLİ VE GENİŞ HALK DESTEKLİ OLACAK OLAN BİR HALK İKTİDARI ÇABALARINI VE BUNUN POZİTİF SİYASİ SONUÇLARINI, BUGÜN ARTIK TÜRK SİYASİ YAŞAMINDA GÖRMEK İSTEDİĞİMİZİ ÖNEMLE BELİRTMEKTEYİZ !!!

  17.06.2017 13:14
 • MALCOLM-XX ;

  Kılıçdaroğlu’ndan flaş yorum: Kavurmacı’nın tutuklanmasını doğru bulmuyorum

  ————-

  SN. KILIÇDAROĞLU, BİLMEM KİMLERİ SAVUNMAK SİZE Mİ KALDI BE KURBAN OLDUĞUM ?!…

  ATATÜRKÇÜ SUBAYLARI BU DENLİ SAVUNMADINIZ ; YAZIK GERÇEKTEN ÇÜNKÜ ADALETLİ OLAN TÜRK MİLLETİ KESİMLERİNDEKİ MEVCUT YÜKSEK ADALET DUYGUSUNU DA YOK EDECEKSİNİZ ONDAN KORKUYORUM !!!…

  17.06.2017 13:46
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER