RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

“Adaletin İşleyişi Endişelendiriyor!”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ile ilgili olarak, “Alınabilecek farklı hukuki tedbirler söz konusu olduğu halde, milletin oylarıyla seçilmiş, yeri, kimliği, adresi belli bir milletvekili hakkında, böyle bir tutuklama kararı verilmiş olması bu endişeleri daha da artırmıştır” dedi.

“Adaletin İşleyişi Endişelendiriyor!”
15.06.2017 © RAST HABER

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Karamollaoğlu, açıklamasında, “Elbette hukuk karşısında herkes eşittir. Herhangi bir suç varsa hukuk kuralları içerisinde bunun hesabı sorulmalıdır. Ancak son dönemde yaşanan gelişmeler sadece adaletin işleyişi noktasında değil, Türkiye’nin geleceği konusunda da haklı endişelere sebep olacak niteliktedir. Alınabilecek farklı hukuki tedbirler söz konusu olduğu halde, milletin oylarıyla seçilmiş, yeri, kimliği, adresi belli bir milletvekili hakkında, böyle bir tutuklama kararı verilmiş olması bu endişeleri daha da artırmıştır” dedi.

HASSAS BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

Türkiye’nin hem içeride hem de dışarıda oldukça hassas bir süreçten geçtiğini vurgulayan Karamollaoğlu, “Bu tür dönemlerde en önemli şey adalete duyulan güvendir. Adalete olan güveni gölgeleyecek, toplumsal vicdanda şüphelere neden olacak yaklaşımlar sadece bu güvene zarar vermekle kalmaz, halkımız arasında daha derin çatlakların oluşmasına neden olur. Adalet kurumundan siyasete, iktidardan muhalefete hepimiz bu konuda çok daha hassas ve çok daha dikkatli olmalıyız” dedi. Öte yandan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçmiş olsun dileklerini iletmek üzere Kemal Kılıçdaroğlu’nu telefonla aradı. 

milligazete
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • EBU HUSEYIN ;

  ADALET, KIMIN GOZLUGU ILE?
  EVET SIRF YONETIME MUHALEFET OLMAK IÇIN ADALETTEN DE AYRILMAMAK LAZIM. CHP NIN YAPTIGI SOROS TURU BIR EYLEM.
  BURDA YAPILAN KASI DUZELTMEKMI AMAÇ!!? YOKSA GOZU ÇIKARMAKMI?
  ENDISELI KONU BU.
  ISTE ADALET

  16.06.2017 07:19
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER