RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Akit Yazarından AKP’ye Çok Sert Çıkış…

Akit Yazarından AKP’ye Çok Sert Çıkış…
19.06.2017 © RAST HABER

AKP’nin medyadaki seslerinden Akit Gazetesi’nin yazarı Ali Akben, çok kritik bir yazı kaleme aldı. Akben’in “Dalkavuklar cenneti” başlıklı yazısından, AKP’ye yaptığı eleştiriler şöyle: 

“(…) Birçok kurumumuzda kokuşmuşluğun had safhada olduğunu bilmeyenimiz yok. Neresinden tutsan eline geliyor tabirine tam da uyan bir çürümüşlük var maalesef.

İktidar erkinin mevcut kokuşmuşluğu adam sendeciliği ve fütursuzca yapılan hataları düzeltme ile ilgili hiçbir mazereti kalmadı artık. Bu aziz millet iktidarın istediği her şeyi cömertçe verdi ve önündeki engelleri de bir bir kaldırdı.

Millet sözünü söyledi ve noktasını koydu.

Temizlik hareketi nereden başlatılmalı?

Bu soru önemli.

Her kurum kokuşmuşlukta diğerine rahmet okuttuğu için öncelik yerel yönetimlere verilmeli.

Dünyanın en popüler alan adı sağlayıcısı GoDaddy ile sen de hemen web siteni yarat.
İşin internette büyüsün

Siyaset kurumu içten içe çürümüş. Ayak oyunları iftiralar nefsani heva ve heveslerin cirit attığı güvenilirliğin dip seviyelere indiği alan olarak kabul görüyor.

Maalesef siyaset kötü bir rant aracı olmuş. Gelen giden mal mülk devşirme peşinde.

Dalkavuklar cenneti olmuş memleketimde doğruların konuşulup yazılmasına tahammül yok. Gerçekleri kimse duymak istemiyor. Bal tutanlar parmak yalamaktan gerçekleri görmeye vakit bulamıyorlar.

Bu kafa ile devam edilir ve acil tedbirler alınmazsa 2019 seçimlerini kazanmak şöyle dursun, o günlere sağ salim ulaşmak bile mümkün olmayabilir.

Vatandaşla iç içe yaşayan bir hekim olarak gördüklerim duyduklarım ve yaşadıklarım ile karamsarlığım son günlerde zirve yaptı. Daha aktarılacak çok mesele var.

2002’deki ruhla fabrika ayarlarına dönülüp hesaplar yeniden dizayn edilmeli. İsraf diz boyunu çoktan aştı. Başarısızlık hanesine yazılan her bir kelime ve cümlenin faturası iktidardan çok direkt cumhurbaşkanımıza kesilir oldu.

AK parti iktidarının ilk yıllarındaki 3Y mücadelesi başka Y’ler ile yer değiştirmiş gibi görünüyor. Başkasına gerek yok yolsuzluk yoksulluk ve yasaklar üçlüsünde karne notunu biz verelim.

Partinin iktidara geldiğinde milletvekili lojmanlarını israf gören anlayışın bugün yerinde yeller esiyor. Kan emici vampirlerin sorumsuz sınırsız, doyumsuz, omurgasız duruşu, partinin gerçek sahiplerini çoktan kapı dışarı etti.” 

odatv

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • Ragip kumru ;

  çok doğru tespit

  19.06.2017 13:55
 • MALCOLM-XX ;

  Partinin iktidara geldiğinde milletvekili lojmanlarını israf gören anlayışın bugün yerinde yeller esiyor. Kan emici vampirlerin sorumsuz sınırsız, doyumsuz, omurgasız duruşu, partinin gerçek sahiplerini çoktan kapı dışarı etti.”

  —————

  Bakınız bu eleştiriler millet ve ülkemizin adil insanları nezdinde zerrece kıymeti harbiyesi olmayan ve kime de hizmet etmekte olduğu malum olan uyduruk , anlamsız, tesirsiz ve tırnak kadar da yapıcılığı olmayan-eleştirmen bendenizi bağışlasın ama- boş söz ve oldukça da manidar bulduğum eleştirilerdir maalesef !

  Manidardır, çünkü bu eleştiri yazısının zamanlamasından dolayı manidardır !
  Sn. Tayyip Erdoğan’ın önemli bulduğum siyasi hayatı bendenize göre ikiye ayrılmaktadır. 1- Amerikan yanlısı siyasi acemilik ve kalfalık başlangıç dönemi, 2- Ülke ve bölge ve dünya koşullarının, ‘One Way Ticket’ li yani Türkçe anlam karşılığıyla ‘tek yönlü bilet’ uygulama güzellemesiyle zorunlu yönelme konumunda tuttuğu anti Amerikancı ustalık dönem başlangıcı sürecidir. Ne yani, Tayyip Erdoğan, ikinci ustalık dönemde büsbütün eğridir de, iktidara o ilk geldiği Amerikancı acemilik ve kalfalık döneminde hiç mi yanlışı yoktu da, bu saygıdeğer eleştirmen yazar, o dönemde bu yanlışlar hakkında tırnak kadar dahi bir eleştiri getirmemişti de, bu ikinci anti Amerikancı dönemde mi, tüm yandaş gibi görünen basın ve medya içerisinde yuvalanmış olan cümle kriptoların, nedense ve aslında tüm ülke içi ve dışındaki tüm gizli/açık Amerikancıların, vatansever tutumlar sergilemeye başlayan sn. Türkiye’ Cumhurbaşkanına, sanki bir merkezden emir almışlarcasına amansız ve çok yönlü saldırılara geçtikleri bu kritik dönemde, sözde yandaş olarak anılan Akit gazetesinin bu saygıdeğer yazarı, neden bu dönemde aynı yanlışları bu denli feveran ederek önemsemeye başlamıştı ve de diğer yurt içi/dışı kriptolarla birlikte aynı kare içerisine düşme rizkini dahi göze alarak bu eş zamanlı sert eleştiriyi neden Cumhurbaşkanına karşı başlatma gereği duymuştu acaba ?! Bu tutum, saygıdeğer okurlarımızce da gerçekten oldukça manidar değil midir ? O dönemler, bu acımasız eleştiri rizkini göze almayan, alamayan, almak istemeyen ya da buna gerek duymayanlar, şimdi neden gerek duydular ki acaba ?! Birden bire o önceden bir türlü harekete geçmeyen vicdanları mı mucizevi bir titreyişle aniden uyanıvermişti acaba (?!) …

  Bakınız bizleri takip edenler çok çok iyi bilirler ki, bizler o dönemde de, bu dönemde sn. Cumhurbaşkanının, ülke ve millet menfaatine aykırı bulduğumuz tüm yanlışlarını ve de yine ülke ve millet yararına bulduğumuz tüm doğrularını da aynı şekilde, tutarlıca ve düzeylice dile getirmekten kaçınmadık ve asla da gocunmadık ; bilenler bilirler şüphesiz ; bilmeyenlerin de canları sağ olsun, ne diyelim !!!…
  Esenlik dileklerimle.

  20.06.2017 01:13
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER