RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

AKP’li Tayyar: Gerçekler Erdoğan’a Söylenmiyor

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, darbe girişimine ilişkin davalarla ilgili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a gerçek bilgilerin aktarılmadığını savundu.

AKP’li Tayyar: Gerçekler Erdoğan’a Söylenmiyor
02.06.2017 © RAST HABER

Bir televizyon kanalına konuşan Tayyar, darbe girişimindeki ‘çatı dava’larda sorun olduğunu ileri sürerek, “15 Temmuz gecesini evde koltuğunda geçirenler bugün ahkam kesiyor. Türkiye’nin her yerinde görülen çatı davalarında bir problem var. FETÖ borsası var! kimi savcı, hakim, avukatlar bu süreci rant sürecine dönüştürüp para kazandı. Cumhurbaşkanımıza yargının iç yüzüyle alakalı gerçek bilgiler aktarılmıyor” dedi.

‘Dişli’nin dışarıda kalması mesaj’

Darbe girişiminden yargılanan Mehmet Dişli’nin kardeşi AKP’li vekil Şaban Dişli’nin parti yönetiminin dışında kalmasının bir mesaj olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Tayyar, “A takımı diye kategorik yaklaşım doğru değil. Ak Parti’de ‘Recep Tayyip Erdoğan ve diğerleri’ var. Bu değişiklikteki tek mesaj Şaban Dişli’nin dışarıda kalmasıdır. Şaban Dişli’nin gidişinin kardeşiyle alakalı bir sebebi var. Ancak diğer isimler açısından siyasi bir mesaj yok” diye konuştu.

ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • asç ;

    Haydi oradan seni de Erdoğan de tanırı m Erdoğan senin kadar mi bilmimor senin altın islak telaşa düşmüşsün
    Rabbimiz fitnecilerin fitnelerini aralarında bıraksın

    03.06.2017 03:54
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER