RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

‘AKP’ye FETÖ Operasyonu Geliyor’ İddiası: Aralarında Davutoğlu da Var

Geçtiğimiz günlerde uzun süren sessizliğini bozan ve AKP içinde bir grubun hakkında hazırladığı Pelikan Dosyası’na tepki gösteren Davutoğlu’na yönelik Cemaat operasyonu yapılacağı ileri sürüldü.

‘AKP’ye FETÖ Operasyonu Geliyor’ İddiası: Aralarında Davutoğlu da Var
08.06.2017 © RAST HABER

AKP’de aralarında Ahmet Davutoğlu’nun da bulunduğu önemli bazı isimlere yönelik Cemaat operasyonu hazırlığı olduğu ileri sürüldü.

Sözcü yazarı Can Ataklı, Davutoğlu’nun görevden alındıktan sonra uzun süre sessizliğe büründüğünü belirtirken, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya dikkat çekti ve şu ifadeleri kullandı:

…Aradan bir yıl geçtikten sonra bir yerel televizyon kanalına çıktı ve Pelikan Dosyası’nı yeniden hatırlatarak ağır eleştirilerde bulundu.
Peki, ne oldu da Davutoğlu bir anda konuşmaya karar verdi?
Kulislerde iki söylenti dolaşıyor. Birincisi sarayın “Çemberi daraltın” talimatı verdiği ve Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere bazı önemli AKP’li isme FETÖ operasyonu yapılacağını konuşuluyor. Davutoğlu’nun bir tür savunma refleksi ile ön almaya çalıştığı vurgulanıyor.
İkinci söylenti ise daha ilginç. AKP çevrelerinde Erdoğan’ın giderek yalnızlaştığı, Katar olayı ile başının iyice sıkışacağı, ayrıca son kongrede Erdoğan’ın pek de istemediği isimlerin partiyi ele geçirdiği ileri sürülüyor.
Davutoğlu ve ekibinin de bu yeni durumdan yararlanmak istedikleri anlatılıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER