RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Arabistan Katif Saldırısının Sorumluluğunu Üstlendi

Arabistan Katif Saldırısının Sorumluluğunu Üstlendi
03.06.2017 © RAST HABER

RASTHABER – Arabistan İçişleri Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, Arabistan’ın doğusunda yer alan Katif’in merkezinde “Meyas” çarşısında bombalı bir aracın infilak etmesi sorumluluğunu üstlendi.

Suudi rejimi medyası ve web siteleri Perşembe günü Katif şehrinin merkezinde Meyas çarşısında bombalı bir aracın infilak ettiğini ve bu olay bir terör eylemi olduğunu bildirmişlerdi.

ParsTodayın verdiği habere göre; Arabistan İçişleri Bakanlığı bildirisine temasla bu bildiride, Suudi güvenlik güçlerinin bir otomobili takibe aldıkları ve uygun bir fırsatta otomobili hedef alarak infilak ettirdikleri ifadesinin yer aldığını bildirdi.

Bu infilakta otomobilde bulunan Katif halkından Fazıl Hammade ve Muhammed es. Soymel isimli iki gencin yaşamını yitirdiği bildirilmekte.

Arabistan İçişleri Bakanlığı, bu konuda detaylı tahkikatın devam ettiğini bildirdi.

Suudi rejimi askeri ve güvenlik güçleri 10 Mayıs tarihinden beri el-Avamiye bölgesine yoğun bir saldırı başlatarak halkı Şii olan bölge şehirlerini gelişi güzel ateş altına almış ve halkın evlerini dozerler ve tanklarla tahrip etmektedir. Bu saldırılarda şimdiye kadar bölge halkından birçoğu hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER