RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Arabistan Yemen’e Saldırma Gücünü BMGK’den Alıyor

Arabistan Yemen’e Saldırma Gücünü BMGK’den Alıyor
17.06.2017 © RAST HABER

Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdülselam, Suudi Arabistan’ın bu ülkeye yönelik sürdürdüğü saldırılardan BMGK’yi sorumlu tuttu.

Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdülselam, Suudi Arabistan’ın bu ülkeye yönelik sürdürdüğü saldırılardan ötürü BMGK’yi sorumlu tutarak, “BMGK her zaman Yemen’in durumunu değerlendirdikten sonra Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin lehine bildiri yayınlayarak, Yemen’e yönelik saldırılar ve kuşatmaların sürdürülmesini yol açıyor. Böylece Yemen halkının sorunları da artmış oluyor. Aslında bu bildiriler çatışmaların bitmesi ve istikrarın sağlanması yönünde yürütülen siyasi şözüm sürecini zedeliyor” ifadelerinde bulundu.

Abdülselam ilaveten, “Yemen’in şimdiki kritik sağlık durumuyla birlikte ülkede yayılan kolera salgını nedeniyle başbaşa kalan milyonlarca sivilin felaketi insan hakları ile insanlığı savunan uluslararası toplumun yüz karasıdır” değerlendirmesini yaptı.

Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü sözlerinin bir bölümünde de, “Dünya barışı ve güvenliğinin koruyucusu olduğunu öne süren BMGK, Suudi Arabistan ile müttefiklerinin ABD’nin askeri destekleriyle Yemen’e karşı düzenlediği saldırıların da dünya güvenliği ve istikrarını tehdit ettiğini artık fark etmeli” açıklamalarını yaptı.

Muhammed Abdülselam sözlerini şöyle tamamladı:Yemen konulu siyasi görüşmelerde meydana gelecek herhangi bir başarısızlığın sorumlusu Suudilerdir zira onlar var gücüyle bu ülkeyi kuşatma altında tutmaktadır. Yemen halkı da dünyanın diğer halkları gibi Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin saldırılarına karşı savunma hakka sahiptir.

mehr

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER