RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Arap-Siyonist NATO’sunun Amacı İslami Direniş ile Mücadele

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin Tahran Temsilcisi Ebu Şerif, “Arap NATOsu”nun kurulmasından amacın Filistin meselesini bölgenin siyasi haritasından silmek ve Siyonist rejim ile işbirliği yapmak olduğunu belirtti.

Arap-Siyonist NATO’sunun Amacı İslami Direniş ile Mücadele
15.06.2017 © RAST HABER

Filistin İslami Cihat Hareketi’nin Tahran Temsilcisi Nasır Ebu Şerif bugün düzenlediği basın toplantısında, Arap NATO’su bölgede bir yanılma ve küfür olarak niteledi, Arap-Siyonist NATO’sunun kurulmasının İslami direniş ve Siyonistlerin komplosuna karşı herkesle mücadele için bir mekanizma olduğunu ifade etti.

Ebu Şerif, bölge denklemlerinin Siyonist rejimin lehine değiştirme çabaları konusunda uyarıda bulunarak, İslam ümmeti düşmanlarının ümmeti yolundan çıkarmaya çalıştığını, 21 Mayıs tarihinde Riyad’da Arap ülkelerinin ABD ile düzenlediği toplantının bu gerçeği yansıttığını belirtti.

Filistin İslami Direniş Hareketi Temsilcisi Halid Kadumi da basın toplantısında, Donald Trump dönemi ABD’nin de geçmişteki Amerikan yönetimleri gibi küresel terörizmin elebaşı olarak Siyonist rejimi hala desteklediğini kaydetti.

HAMAS’ın Tahran Temsilcisi, Dünya Kudüs Günü’ne işaretle, Siyonist rejimin sadece Filistin’in düşmanı değil, İslam ve Arap ülkelerinde fesat, yıkım, tefrika ve fitne kaynağı da olduğunu ifade etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER