RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Barzani Dört Ülkeyi Parçalamak İstiyor

Barzani Dört Ülkeyi Parçalamak İstiyor
31.05.2017 © RAST HABER

Irak eski Başbakanı ve şimdiki Irak Cumhurbaşkanı yardımcısı Nuri el Maliki Kerkük, Kürdistan ve Başkan Mesud Barzani hakkında sert açıklamalarda bulundu. Bağımsızlık referandumuna karşı ‘askeri güç’ kullanacaklarını söyledi.

Zernewsin verdiği habere göre; Dava Partisi lideri Nuri el Maliki yaptığı açıklamada; “Barzani Irak’ın tüm kırmızı çizgilerini aştı. Barzani’nin yasal olarak, Kerkük’ün ayrılması için referandum yapmaya hakkı yok. Irak’ta hiçbir vilayet ve bölgenin ayrılmak için referandum yapma hakkına ilişkin bir yasa mevcut değil.” diye konuştu.

Barzani’nin ‘bağımsızlık referandumu’ açıklamalarına tepki gösteren Nuri el Maliki “Barzani’nin sürekli ‘referandum yapacağız’ demeye hakkı yok, tüm kırmızı çizgileri aştı.” ifadesini kullandı.

Kürdistan’ın İsrail istihbarat alanı olduğunu iddia eden Nuri Maliki “Eğer Barzani bağımsızlık sürecini devam ettirirse Irak ordusu müdahale edecek. Barzani; Türkiye, Irak, İran ve Suriye’yi parçalamak istiyor. Onun için dört ülkenin beraber müdahale etmesi gerekiyor” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • mümin ;

    Bismillah
    Barzani kurnazlıkla Türkiye ile merkezi Irak ve Türk-İran ilişkilerine zarar vermeyi planlamış olabilir ve mezhep kartını burada kullanmış da olabilir. Tarık Haşimi ile ilişkisi ve tarık haşiminin akp ilişkisi düşünüldüğünde Irak’lı bir türkmen ve Erbilli bir kürtten işittiğim kadarıyla sözde Maliki döneminde Şii milislerin telaferde kadınlara tecavüz ettiği sünnileri öldürdüğü gibi iddiaların gerçeği ve nasıl yayıldığı ve ne amaçlandığı belirsiz. Tabii böyle bir suça karışan hiçbir kimse Şii yada Şia olamaz ve bu inancın temeline ve Ehlibeyt klavuzluğuna kesin olarak aykırı çirkinlikler hiçbir şekilde Şia inancına atfedilemez. Barzani fitne çıkarıyor ve buda kesin olarak anlaşılırsa öyle ki fitne cinayetten de kötüdür ve cezası Barzani için idam olur. Ve Şahı Velayet accil ferecehum!

    31.05.2017 11:07
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER