Suriye Sokaklarında Neler Oluyor?

  • GİRİŞ14.09.2017 13:22:08
  • GÜNCELLEME14.09.2017 13:22:08
Suriye Sokaklarında Neler Oluyor?

Rasthaber - 5 fotoğrafta Suriye panoraması

Suriye 6 yıldır her türlü aşağılanmayı yaşamış bir ülke. Tüm saldırılara rağmen soğukkanlılıklarını korudular, özgüvenlerini kaybetmediler. Suriye arka arkaya kazandığı zaferlerle artık selamlanan bir ülke durumuna geldi

Suriye halkı ve işçileriyle dayanışma için Şam’da düzenlenen uluslararası “Trade Union Forum-Sendika Forumu”na 40 ülkeden temsilciler katıldı. Forum kapsamında Suriye'yi ziyaret eden Aydınlık Genel Yayın Yönetmeni M. İlker Yücel, çektiği fotoğrafları panaroma haline getirdi.

1- LÜBNAN- SURİYE SINIRI

Sınırdaki askerlerin rahat davranışlarını gördükten ve aralarındaki şakalaşmaları gülümseyerek izledikten sonra durumdan biz de istifade ederek özçekim yaptık. Kadraja giren hemen arkamızdaki kişi fotoğraf çekmememizi rica ederek güvenlik seviyesinin 'farkedilemeyecek' kadar yüksek olduğunu göstermiş oldu.

2- ŞAM SOKAKLARI

Suriyeliler geleceğe dair umutlarının ne kadar kuvvetlendiğini tüm dünyaya milli takımlarıyla birlikte göstermeye başladılar. Suriye milli takımının dünya kupasına katılma yolundaki başarıları "binlerce tebrikler" yazan afişlerle kutlanıyor. Suriye milli takımı, yeşil sahada takım oyunu oynarken Suriye ordusu Deyrzorda "tam saha press" yapıyordu.

3- DEYREZOR ZAFERİ

Suriye ordusu defalarca hava saldırısına uğramasına rağmen durmadı ve Deyrezor'u kurtardı. Suriye devlet televizyonu şu sıralar Deyrezor zaferinin tüm detaylarını yayımlıyor. Deyrezor halkının coşkusu görülmeye değer.

4- ÇİNLİLER ARAPÇA ÖĞRENDİ

Suriye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun düzenlediği dayanışma toplantısının en önemli konuklarından biri Çinli sendika yoneticileriydi. Suriye'ye yönelik saldırı, daha fazla Çinlinin Arapça öğrenmesini de sağlamış.

5- HIRİSTİYANLAR TERKETMEDİ

Bütün saldırılara rağmen Şam'da bulunan Hıristiyanların çoğu ülkesini terk etmemiş. Ziyaret ettiğimiz bir kilisenin rahibi "Kaçmayarak herkese mesaj veriyoruz" dedi.

NOT: Yarın 5 fotoğrafla Suriye panoramasına devam edeceğiz...

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun