Filistin Arapların En Önemli Konusudur

Suriye Dışişleri Bakan yardımcı Suriye'yi ziyaret eden Filistinli heyet ile yaptığı görüşmede; Filistin konusunun, Arap Dünyasının en önemli konusu olduğunu belirtti.

  • GİRİŞ11.07.2018 07:57:16
  • GÜNCELLEME11.07.2018 07:57:16
Filistin Arapların En Önemli Konusudur

Rasthaber - Suriye Dışişleri Bakan yardımcısı Faysal Mikdad Suriye'yi ziyaret eden Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Kurulundan İzam el-Ahmet liderliğindeki heyet ile yaptığı görüşmede; Suriye hala Filistin konusunu Arap Dünyasının en önemli konusu olarak görmektedir ve bu tutum, Suriye'nin son yıllarda karşı karşıya kaldığı tüm çıkmazlara rağmen değişmemiştir.

Suriye, Filistin halkının haklarına özellikle de hükumet kurma ve topraklarına geri dönme haklarını savunmakta ve Yüzyıl Anlaşması başta olmak üzere Filistin konusunun unutulmasını amaçlayan her türlü plana karşı çıkmaktadır. Bu planların başarısızlığa uğramasının tek garantisi Filistin halkının haklarını alma konusundaki kararlılığı ve bu konuda geri adım atmamasıdır, ifadelerini kullandı.

Faysal Mikdad daha sonra, Suriye'nin geleceğini tayin eden bu çıkmazlara karşı Filistin halkını desteklediğini belirtti.

Görüşmede İzam el-Ahmet ise, Filistin halkının selamını Suriye hükumetine ve halkına ileterek, Suriye ordusunu kazandığı başarılardan dolayı tebrik etti.

El-Ahmet ayrıca; Suriye'nin Filistin halkı için güçlü ve başarılı bir destekçi olduğunu ve Filistin konusunun unutulmasını amaçlayan bu planlar karşısında haklarını korumaya devam edeceğini belirtti.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun