Teröristlerden Kurtarılan Bölgelerde Fransız Silahları Bulundu

  • GİRİŞ12.07.2018 14:21:00
  • GÜNCELLEME12.07.2018 14:21:00
Teröristlerden Kurtarılan Bölgelerde Fransız Silahları Bulundu

Rasthaber - Suriye Ordu birliklerinin Dera İlinin doğu ve güney kırsalında Nusra Cephesi ve çatısı altındaki diğer teröristlerden kurtardıkları belde ve köylerde sürdürdükleri arama tarama operasyonları sırasında bir kısmı Fransız ve ABD yapımı olmak üzere farklı tür silahlar ve araçlar ele geçirdi.

Suriye Ordu birliklerinde bir saha komutanı Dera İlinin güneydoğu ve kuzeydoğu kırsallarında yapılan arama tarama operasyonları sırasında teröristlerin yerin derinliklerinde sakladıkları karargahlar ve cephane depolarını ele geçirdiklerini belirtti.

Komutan operasyonlarda radikal teröristlere ait ABD ve Fransa yapımı zırhlı araçlarla birlikte roket ve füze bataryalarının yanı sıra farklı tür ağır makineli silahların monte edildiği araçlar, uçaksavar roketler, tanklar ve farklı tür silahlar ele geçirildiğini açıkladı. Aynı zamanda farklı tür ve büyük miktarda roket ve mühimmatın ele geçirildiğini söyleyen saha komutanı, teröristlerin tünel kazımada kullandıkları bir iş makinesinin de bulunduğunu söyledi.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun