Mekke Müşrikleri Kabe’nin Çocuklarını Katlediyor Muhammed Ümmeti Seyrediyor

Berlin İmam Rıza İslam Merkezi Hocası Şeyh Sabahattin Türkyılmaz Cuma hutbesinde Suud Rejiminin Yemen'e düzenlediği saldırıyı değerlendirdi.

  • GİRİŞ12.08.2018 10:52:59
  • GÜNCELLEME12.08.2018 10:52:59
Mekke Müşrikleri Kabe’nin Çocuklarını Katlediyor Muhammed Ümmeti Seyrediyor

Rasthaber - Yemen kan ağlıyor, Yemen gözyaşı döküyor, Yemen aç kalıyor, Yemen can veriyor ama izzetini, onurunu, şerefini asla satmıyor.

Günümüz Mekke müşrikleri ümmetin mazlum Yemen çocuklarını katl ediyor ama kimseden ses çıkmıyor.

Yemen halkı, müşriklerin ve müttefiklerinin baskılarına karşı kahramanca direnişlerini sürdürdükçe Vahabi Suud ve yandaşları kahr oluyorlar.

Asırlardır Yemen topraklarını hiç kimse işgal edememiştir; kıyam ve mücadele ruhuna sahip Yemen halkı hiçbir emperyal güce teslim olmamıştır.

Şimdi de Yemen halkı direnişiyle, müşrik topluluğuna karşı, Muhammed ümmetinin onurunu koruyor.

Yemen halkı ambargolara, baskılara, katliamlara tahammul ederek Muhammed ümmetine izzet kazandırıyor. Aç kalıyor alçalmıyor, izzetle can veriyor ama zilletle yaşamaya razı olmuyor.

Yemen halkı acınacak ve zavallı bir durumda değildir.  Zavallı olan, bu katliamları yapanlardır.

Yemen halkı ve onları destekleyen izzetli müminler zelil değildir, İşbirlikçi, uzlaşmacı müslümanlar zelildirler.

Amerika ve Siyonist İsrail ile dost olan müttefik olan sözde müslümanlar utansınlar. Suudilere destek vereneler zillete boyun eğenler utansınlar.

Siyonistlerin kontrolünde yayın yapan medya, yalan haberlerle insanlığa ihanet ediyor. Yemen halkının kahramanca direnişini göstermiyor, her katliamdan sonraki halkın izzetli duruşunun resmini yansıtmaya korkuyor.

Yemen halkının Suudilerin yanında olduğunu iddia ediyorlar, bunu gösteren bir miting, bir yürüyüş bir toplantı gördünüz mü, şimdiye kadar?

Yemen halkı Muhammedi ümmetin izzet ve onurunu koruyor. Mekke müşriklerine boyun eğmeyen Hz.Muhammed (saa) ve yarenleri gibi şimdi de Yemen halkı günümüz Mekke müşriklerine boyun eğmeyecektir.

Rasthaber/ Berlin

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun