İran'dan Düşmanlara Uyarı

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı, "İran'ın kutsal topraklarının 2 bin kilometre yakınında askeri üse sahip olanlar Devrim Muhafızları’nın tüm füzelerinin hedefi vurma kabiliyetinin çok hassas olduğunu bilmeli" dedi.

  • GİRİŞ15.09.2018 09:17:06
  • GÜNCELLEME15.09.2018 09:17:06
İran'dan Düşmanlara Uyarı

Rasthaber - İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Caferi, 8 yıllık İran-Irak savaşı sırasında şehit düşen 135 asker için Tahran'da düzenlenen törene katıldı.

Törende konuşma yapan Tümgeneral Caferi, Devrim Muhafızları tarafından Irak’ın kuzeyindeki teröristlerin mevzilerine yapılan füzeli saldırıya işaret ederek,“Devrim Muhafızları başarılı istihbarat çalışmaları, hassas hedefleme kabiliyete sahip olan füzeler ve uçuş teknolojisi vasıtasıyla Merivan başta olmak üzere Kürdistan eyaletinde bölücü terör örgütleri tarafından şehit düşürülen askerlerimizin intikamını aldı” dedi.

“Sahip olduğumuz bu potansiyeller tüm düşmanlar için açık bir mesajı vardı” diyen Tümgeneral Caferi, şunları kaydetti: İran'ın kutsal topraklarının 2 bin kilometre yakınında askeri üse sahip olanlar Devrim Muhafızları’nın tüm füzelerinin hedefi vurma kabiliyetinin çok hassas olduğunu bilmeli.

Son günlerde İran Devrim Muhafızları, IKBY'deki bölücü terör örgütlerinin karargahı ile kampının 7 adet kısa menzilli füzeyle vurulduğunu bildirmişti.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun