İbadi'den Adaylık Açıklaması

Irak Başbakanı İbadi, başbakanlık görevi için yeniden aday gösterilmesinin kendi kararı olmadığını ve çevresindeki bazı isimlerin tavsiyesi üzerine gerçekleştiğini bildirdi.

  • GİRİŞ14.09.2018 09:41:06
  • GÜNCELLEME14.09.2018 09:41:06
İbadi'den Adaylık Açıklaması

Rasthaber - Dün düzenlediği bir basın toplantısında gazetecilere bilgi aktaran Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, başbakanlık görevi için yeniden aday gösterilmesinin kendi kararı olmadığını ve çevresindeki bazı isimlerin tavsiyesi üzerine gerçekleştiğini bildirdi.

İbadi sözlerini şöyle sürdürdü: İktidarda kalmaya ısrarcı değilim, bu yönde de Irak Anayasası'na saygı duyarak dini merciliğinin tavsiyelerine katılıyorum.

Nesr kolaisyonunun tüm gücüyle Irak'ın ulusal birliğe ulaşarak fırkacılık afetini atlatmasına yardım etmeye devam edeceğini de kaydeden İbadi güvenlik ve ekonomi alanında elde ettiği başarılar dolayısıyla bazı siyasi şahsiyetlerin öğütleri üzerine kendi isteği dışında bir kez daha başbakanlık görevi için aday olduğunu duyurdu.

Irak Başbakanı ilaveten siyasi anlaşmazlıklar sonucu bu ülkedeki terör sorununun yeniden başkaldırarak tüm Irakı sarabileceği uyarısnda da bulundu.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun