İran Bölgedeki Gücünü Gösterdi

Tahran Cuma Namazı Hutbeleri’nde konuşan Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki, Ahavaz’daki terör olayından sorumlu örgüte yapılan füzeli saldırıyı değerlendirdi.

  • GİRİŞ06.10.2018 10:14:34
  • GÜNCELLEME06.10.2018 10:14:34
İran Bölgedeki Gücünü Gösterdi

Rasthaber - Tahran Cuma Namazı Hutbeleri’nde konuşan Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki, Ahavaz’daki terör olayından sorumlu örgüte yapılan füzeli saldırıya işaret ederek, “Devrim Muhafızları bir an önce Liderimizin emirlerini yerine getirdiğini gösterdiler. Irak Kürdistanı’na yapılan füze operasyonundan sonra Ahvaz’daki olaylara karşılık olarak düzenlenen füzeli saldırı ise teröristlere verdiğimiz ikinci gözdağı oldu” ifadelerinde bulundu.

Cuma Namazı Hatibi sözlerini şöyle sürdürdü: İran’ın iktidarını temsil eden füzelerimiz 500 kilometrelik bir mesafeden ABD’lilerin yanı başındaki bölgelere isabet ederek 40 kişiyi helak etti. Bu vakaa ise İran’ın bölgedeki gücüne yönelik büyük bir mesaj vermiş oldu ve bazı ülkelerin artık vur kaç döneminin sona erdiğini farketmelerine neden oldu.

İslam Devrimi Lideri Ayetullah Hamanei’nin dün Tahran’daki Azadi Stadı’nda yaptığı konuşmaya da değinen geçici hatip, sözlerini şu şekilde sürdürdü: Liderimizin bu sözleri bizim için yol haritasını belirlemiş oldu. 100 bine yakın Seferberlik Gücü üyesinin ikinci kez Azadi Stadı’nda bir araya gelmesi ise birer dönüm noktasıydı.

Yorumlar2

  • Devran32 4 ay önce Şikayet Et
    Bir Sünni kardeş olarak söylemem gerekirse . ALLAH rasülünün şu hadisi sürekli aklıma geliyor selmani farisi nin soyundan gelecek olanlardan biri islam sancağını göklere kaldıracaktır . bir Sünni olarak tüm şii kardeşlerime canım feda olsun
  • metin 4 ay önce Şikayet Et
    allahu ekber
Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun