Düşmanın Planını Bozduk

  • GİRİŞ06.10.2018 10:16:23
  • GÜNCELLEME06.10.2018 10:16:23
Düşmanın Planını Bozduk

Rasthaber - İslamî Direniş Hareketi Hamas liderlerinden Mahmud Ez-Zehhar, Büyük Dönüş Yürüyüşlerine iştirak edip 1948’de işgal edilmiş Filistin topraklarına yürüyen Gazze halkının Gazze’ye yönelik cehennemi bir planı bozduğunu söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne bugün bir demeç veren Ez-Zehhar “Kirli plana göre memur maaşları tamamıyla kesilecek, Gazze’ye ilaç ve sağlık malzemelerinin girişi engellenecek, eğitim ve tarım sektörlerine gereken malzemelerin geçişi de engellenecekti. Bütün bunlar Yüzyılın Anlaşması’nın hayata geçirilmesi için ön adımlardı” dedi.

Hamas’ın önde gelen liderlerinden Ez-Zehhar açıklamasında bu uygulamaların temelde Gazze halkının direniş programından vazgeçmesini ve direnişe karşı ayaklanmasını sağlamayı hedeflediğini belirterek, “Ancak sonuç olarak Allah’ın iradesi Gazze halkı ve yürüyüşlere katılan insanların eliyle gerçekleşti. Halk bütün gücüyle sınırda işgale karşı direnmek için yollara çıktı” ifadelerini kullandı.

Ez-Zehhar ayrıca, ABD Başkanı Donald Trump’ın yolunu takip eden, işgalciyle onun piyon ve yardımcılarıyla Filistin halkına karşı komplo kuranlara çıkarı için yardım edenlerin de hezimetin bir parçası olacaklarını kaydetti.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun