ABD'nin Desteklediği Terör Örgütü İran'a Karşı Faaliyetlerine Başladı

Amerikan medyası, terör örgütü Komle'in ABD yönetiminin İran'a karşı desteğini almak için lobi faaliyetine başladığını duyurdu.

  • GİRİŞ07.10.2018 08:27:44
  • GÜNCELLEME07.10.2018 08:27:44
ABD'nin Desteklediği Terör Örgütü İran'a Karşı Faaliyetlerine Başladı

Rasthaber - Al Manitor'da yer alan habere göre, Bir Kürt örgütü sayılan Komle'nin ABD Başkanı Donald Trump'ın yönetiminin İran karşıtı pozisyonundan faydalanmaya çalışan en yeni gruptur.

Komünist kaynaklı bir örgüt olan Komle, Washington'da geçen miladi ayının sonlarına doğru Trump yönetimi ile sağlam ilişkiler kurma niyeti isteyen bir yapılanma olarak lobi faaliyetini tescil ettirdi.

Al Manitor'a göre, Komle örgütü geçen yıllarda ABD Kongresi nezdindeki lobi faaliyetleri yapmıştır.

Bu habere göre, Kanada vatandaşı olan ve kendini gazeteci olarak tanıtan Salih Bayezidi isimli kişinin medyada yazı yazma, Amerikan yetkilileriyle görüşme ve Amerikan düşünce kuruluşları oturumlarına katılama gibi faaliyetlerde bulunmuştur.

Kendi Komle'nin ABD temsilcisi olarak tanıtan Bayezidi, Amerikan yetkilileriyle görüşmelerinin yasal çerçevede olduğunu ileri sürdü.

Al Manitor, Bayezidi ve Komle'nin diğer yetkililerinin 2015'ten beri Kongre üyelerinin desteğini kazanmaya çalıştığını yazdı.

Komle örgütünün faaliyetleri, ABD'nin nükleer anlaşmadan çekilmesinden sonra şiddet kazandığı bildiriliyor.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun