Ankara Esad’la Görüşecek mi?

  • GİRİŞ08.11.2018 13:11:37
  • GÜNCELLEME08.11.2018 13:11:37
Ankara Esad’la Görüşecek mi?

Rasthaber - TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Ankara yönetiminin gelecekte Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la çalışmayı mümkün görmediğini, zira Esad'ın görevde kalması halinde milyonlarca Suriyelinin ülkesine dönemeyeceğini söyledi.

Rusya Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi temsilcileriyle yapılan görüşmede konuşan Bozkır, "Gelecekte Esad'la çalışmayı mümkün görmediğimizi düşünüyorum" dedi.

TBMM Dışişleri Komisyonu Heyeti olarak, başkanlığımda, Rusya’ya gerçekleştirmekte olduğumuz resmi ziyaret kapsamında, Rusya Federasyonu Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Sn Konstantin Kosaçev ve Heyeti ile resmi görüşmeleri gerçekleştirdik.

?'ESAD KALIRSA SIĞINMACILAR ÜLKESİNE DÖNEMEZ'

Şu anda Türkiye'de 4 milyon Suriyeli sığınmacı bulunduğunu, 5-6 milyon sığınmacının da Ortadoğu ve AB ülkelerine gittiğini kaydeden Bozkır, Beşar Esad'ın görevine devam etmesi halinde, sığınmacıların ülkelerine dönebileceklerini düşünmediklerini vurguladı.

Bozkır, Esad'dan sonra Suriye'yi yönetecek kişiyi bizzat Suriye halkının belirlemesi gerektiğinin altını çizdi.

'ESAD'DAN SONRAKİ KİŞİ RUSYA, TÜRKİYE, İRAN VE BATI İLE ÇALIŞABİLMELİ'

Bozkır, "Bu kişi, Ankara'nın çalışabileceği ve Rusya, Türkiye, İran ve Batı ile iş ilişkileri kurabilecek biri olmalı" diye ekledi.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun