IŞİD'in Elindeki Esirler Kurtarıldı

Suriye ordusunun terör örgütü IŞİD’in daha önce Süveyda kenti ve kırsalına bulunduğu hain saldırıda kaçırıp rehine aldıkları masum sivil vatandaşların tümünü dün bir operasyonla kurtardığı bildirildi.

  • GİRİŞ09.11.2018 07:24:19
  • GÜNCELLEME09.11.2018 07:24:19
IŞİD'in Elindeki Esirler Kurtarıldı

Rasthaber - SANA muhabiri ordu birliklerinin Homs ilinin doğusunda yer alan  Tedmur (Palmira) bölgesinin kuzeydoğusundaki Hmeyma bölgesinde IŞİD’li bir terör grubuyla direk ve şiddetli bir çatışmaya girdiklerini ve çatışma sonunda 19 kadın ve çocuğu teröristlerden kurtardığını bildirdi. 

SANA muhabiri, çatışmada teröristlerin tamamının öldürüldüğünü bildirdi.

Süveyda ve kırsalında bir çok belde ve köy 25 Temmuz tarihinde ABD güçlerinin bulundukları bölge yakınlarından kalabalık sayılarla hareket eden IŞİD’li radikal teröristlerin saldırılarına maruz kalmıştı. Teröristler saldırılarında onlarca masum sivil vatandaşı şehit veya yaralı düşürmeleri ardından birçok kadın ve çocuğu kaçırmışlardı.

Bu arada Suriye ordusunun siyasi daire başkanı Hasan Ahmed Hasan, Suriye topraklarının en küçük bölümünün bile ABD ve Türkiye güçlerinin işgalinde kalmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun