Jefrrey'in 'Astana' Yorumuna Çavuşoğlu'ndan Yanıt

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey'nin Astana süreci açıklamasıyla ilgili olarak "Çok talihsiz bir açıklamadır. Jeffrey’nin kendi düşüncesi olduğunu zannetmiyorum" dedi.

  • GİRİŞ05.12.2018 13:58:06
  • GÜNCELLEME05.12.2018 13:58:06
Jefrrey'in 'Astana' Yorumuna Çavuşoğlu'ndan Yanıt

Rasthaber - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Belçika'nın başkenti Brüksel'de iki gün süren NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ardından Türkiye'nin NATO nezdindeki Daimi Temsilciliği'nde Türk basın mensuplarıyla bir araya geldi ve temaslarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu:

- (ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'nin Astana süreci açıklaması) Çok talihsiz bir açıklamadır. Jeffrey’nin kendi düşüncesi olduğunu zannetmiyorum.

— F-35 konusu) ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan G20'de görüştü. Trump kendisi konuyu açtı. Hiçbir problem yaşanmasını istemiyoruz.

- (Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti) Soruşturma devam ediyor, sonuna kadar gideceğiz. Tıkanıklık olursa uluslararası bir soruşturmaya gitmekten çekinmeyiz. Türkiye'nin sergilediği tavır, şeffaflık ve kararlılık herkes tarafından takdir ediliyor, teşekkür ediyorlar ancak bizim kendi topraklarımızda işlenmiş bir cinayetin, önceden planlanmış bir cinayetin aydınlatılması için üzerimize düşeni yapmamız lazım.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun