İran'dan Rusya ve Türkiye İşbirliğine Vurgu

  • GİRİŞ11.01.2019 08:12:27
  • GÜNCELLEME11.01.2019 08:12:27
İran'dan Rusya ve Türkiye İşbirliğine Vurgu

Rasthaber - İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Cabiri Ensari, İran, Rusya ve Türkiye işbirliğinin devamına ve korunmasına vurgu yaptı.

Moskova’da temaslarda bulunan Ensari, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Rusya Cumhurbaşkanının Özel Suriye Temsilcisi Mikhail Bogdanov ile  yaptığı görüşmede üç ülke arasındaki işbirliğinin Astana formatında geçen yıllar zarfında önemini gösterdiğini söyledi.

Ziyaretinin İran ve Rusya arasında yakın işbirliğinin bir simgesi olduğunu ifade eden Ensari, ziyaretinde Suriye, Yemen ve diğer bölgesel ve uluslararası konuları gündeme getirdiklerini söyledi.

İki ülke ilişkilerinin çeşitli alanlarda gelişmekte olduğunu ifade eden Cabiri Ensari, Suriye meselesinde elde edilen barış ve istikrarın İran-Rusya işbirliği ile elde edilen başarılı sonuçlardan biri olduğunu söyledi.

Bu arada Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinten ise, düzenli yapılan toplantıların önemine değinerek iki ülkenin Suriye’deki duruma ve siyasi çözümüne özel ihtimam gösterdiğini ve ikili temaslar ile Astana süreci çerçevesinde bu konuda çalıştıklarını söyledi.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun