Suudi Üstün Vurulma Anı / VİDEO

  • GİRİŞ12.01.2019 10:36:52
  • GÜNCELLEME12.01.2019 10:36:52
Suudi Üstün Vurulma Anı / VİDEO
Suudi Üssün Vurulma Anı

Rasthaber - El-And Üssü'ndeki Suudi paralı asker yöneticilerine saldırı anından net bir video yayınlandı. Operasyonda yaklaşık 150 subay ve paralı asker öldürüldü veya yaralandı.

El-Alam News muhabirinin haberine göre, bu video bir dizi paralı askerin öldürüldüğünü veya yaralandığını ve Ridde komutanlarının törende esas katılımcıları olduğunu  gösteriyor.

Yemen Hava Kuvvetleri Sözcüsü Tuğgeneral Abdullah el-Caferi El-Alam'a, yüksek rütbeli subaylar ve komutanlar da dahil olmak üzere paralı askerlerden 150 kişinin öldüğü veya yaralandığı hakkında bilgi verdi.

Yerel kaynaklar, ambulansların öncelik olarak ağır yaralıları hastaneye götürdüğünü bildirdi.

Yemen Hava Kuvvetleri sözcüsü Tuğgeneral Abdullah el-Caferi, bu gücün dönüştürüldüğünü ve dakik olduğunu söyledi ve bugünkü saldırının elbette 'siyasi ve askeri mesajları' olduğunu ve Al-i Suud'un acımasız saldırılarıyla başa çıkacak ve direnecek güçlerinin olduğunu ifade etti.

El-Caferi, Al-i Suud'un saldırgan askerlerinin Sokotra ve El-Mahra da bile Yemen Hava ve Füze Kuvvetleri'nin mermileri altında olduğunu belirtti.

Yemenli uzman Tuğgeneral Muhammed El-Mansur bugünkü saldırının, İsrail Mossad subayları ve Afrika ülkeleri ve Selefilerden gelen paralı askerlerin bulunduğu karargahı hedef aldığını ve düşmana istediği yerde konuşlanamayacağı mesajını verdiğini söyledi.

Yorumlar1

  • murti 2 ay önce Şikayet Et
    Allah'a Hamd olsun
Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun