İmam Hamanei'den Gençlere Tavsiye

İmam Hamanei'nin Avrupa İslami Öğrenci Birliği'ne Mesajı: Ülkeyi, Yabancılara İhtiyaç Duymayacak Hale Getirmek Allah Yolunda Cihattır

  • GİRİŞ14.01.2019 07:51:10
  • GÜNCELLEME14.01.2019 07:51:10
İmam Hamanei'den Gençlere Tavsiye

Rasthaber - İmam Hamanei, Avrupa İslami Öğrenci Birliği toplantısında, "Dünyanın herhangi bir yerindeki İranlı öğrencinin, ülkeyi yabancılara ihtiyaç duymayacak hale getirme ve ilerletme hareketine katılması, Allah yolunda cihattır." mesajını verdi. 

İmam Hamanei, Avrupa İslami Öğrenci Birliği'nin elli üçüncü oturumunda verdiği mesajda şunları vurguladı: "Dünyanın herhangi bir noktasındaki İranlı öğrencinin, ülkesini yabancılara ihtiyaç duymayacak hale getirme ve ilerletme hareketine katılması Allah yolunda cihattır." 

İmam Hamanei'nin mesajını içeren metni bu sabah, Hüccetil İslam Cevad Ejei Hamburg İslami Merkezi'nde okudu, metin aşağıda verilmiştir: 

Bismillahirrahmanirrahim  Aziz Gençler,  Hepimiz biliyoruz ki siz öğrenciler, ülkemizin geleceğindeki en önemli umudumuz sayılırsınız. Herkesin bilmesi gereken nokta şudur ki, bugün Allah'ın lütfuyla çok sayıda dünün öğrencisi, ülkede büyük işler yapmakla meşgul ve tüm varlıklarıyla, vatanlarında bilgi ve teknolojinin ilerlemesine hizmet etmekten keyif alıyorlar.  Bizim bugünkü öğrencilerimiz (dünyanın her yerinde), bu dini ve hizmet birliklerine katılma ve ülkeyi yabancılardan tamamen ihtiyaçsız hale getirme fırsatına sahiptir. Bu hareket, halis ve  Allah rızası doğrultusunda yapıldığında, Allah yolunda cihattır. Siz İslam birliklerinin gençliği, bu cihadın öncüleri ve liderleri olabilirsiniz. Allah'tan daha büyük başarılarınızı diliyorum. 

Seyyid Ali Hamanei

Yorumlar1

  • Ercan AKAYILDIRIM 2 ay önce Şikayet Et
    Allah Rehberimizi korusun,
Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun