ABD Koalisyonu Yine Sivilleri Katletti

  • GİRİŞ11.02.2019 08:29:50
  • GÜNCELLEME11.02.2019 08:29:50
ABD Koalisyonu Yine Sivilleri Katletti

Rasthaber - ABD komutasında uluslararası kanun ve kararlara aykırı bir şekilde varlığını sürdüren uluslararası koalisyon güçleri dün Suriye'nin Deyrezzor kırsalında bir kez daha masum sivilleri bombalayıp yeni bir katliama imza attı.

Yerel kaynaklar ABD koalisyonuna bağlı savaş uçaklarının Deyrezzor kentinin yaklaşık 45 km kuzeydoğusunda yer alan Meyadin ilçesine bağlı  Tayyana beldesinde “IŞİD’e karşı savaş” bahanesi altında bir kez daha sivillerin evlerini bombaladıklarını belirtti. Kaynaklar sivilleri hedef alan bombardımanda 3 sivilin öldüğünü birçok vatandaşın da yaralandığını aktarırlarken; belde evlerinde büyük yıkım meydana geldiğine dikkat çekti.

Amerika ve ırkçı İsrail rejimi, teröristlere destek vermek için sürekli olarak Suriye ordusunun mevzilerini hedef alıyorlar.

Suriye yönetimi, ABD ve diğer ülkelerin ihlalleriyle ilgili şikayetini bir kaç kez BM ve Güvenlik Konseyi'ne yapmış olmasına rağmen bu saldırıların önlenmesine dair bir ciddi girişim bu zamana kadar gerçekleşmedi.

Bu arada Suriye ordu birliklerinin Hama ve İdlib kırsallarında gerilimi azaltma anlaşmasına ihlallerini sürdüren teröristlere karşı koyma ve onları kayıplara uğratıp saldırılarını çökertmeye devam ediyor.

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Hama kırsalının Mudik Kalesi Beldesi civarında yakınlarda bulunan güvenli bölgelere füze, keskin nişancı silahları ve roketlerle saldıran Nusra Cephesinin mevki, siper ve hareketlenmelerini top ve füzelerle hedef aldıklarını belirtti.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun