Hizbullah, Suudi Koalisyonunun Yemen'e Yönelik Yaptığı Saldırıyı Kınadı

  • GİRİŞ13.03.2019 07:45:25
  • GÜNCELLEME13.03.2019 07:45:25
Hizbullah, Suudi Koalisyonunun Yemen'e Yönelik Yaptığı Saldırıyı Kınadı

Rasthaber - Hizbullah, Yemen’in Hacca bölgesindeki kadınlar ve çocuklar da dahil olmak üzere düzinelerce masum Yemenli sivili öldüren Suudi koalisyonunun saldırısını "vahşi bir cinayet" olarak tanımlayıp, kınayıcı bir bildiri yayınladı.

Hizbullah, Yemen'in kuzeybatısında bulunan Hacca ilindeki Suudi koalisyonu saldırılarına tepki gösterip, bildiri yayınlayarak kınadı. 

El-Menar ajansı internet sitesinde verdiği bilgilere göre, Lübnan direniş hareketi bu hava saldırısını "vahşi bir cinayet" olarak nitelendirerek uluslararası toplumun bu suçların tekrarlanmasını önlemeye çalışması gerektiğini belirtti.

Hizbullah Direniş Hareketi, "Mütecaviz güçlerin, masumların bedenlerini parça parça eden saldırıları, her türlü insanî ve ahlakî değerden uzaktır." açıklamasında bulunarak, bu üzüntü ve kedere ortak olduğunu bildirdi. 

Hizbullah yayınladığı bildiride, "Uluslararası siyasi ve insanî kurumların bu tür suçlar karşısındaki sessizliği, failleri Yemen'i mahvetmeye devam etmeye teşvik ediyor." açıklamasında bulundu. 

Hizbullah "İnsanlık Faciası" adı altında yayınladığı bildirisinde, Yemen liderlerine ve şehit olanların ailelerine taziyelerini bildirerek, yaralılar için acil şifa dileğinde bulundu.

Suudi-BAE saldırgan koalisyonu, Cuma günü Yemen'in Hacca ilinin Keşr bölgesindeki Yemenli ailelerin evlerine hava saldırısı düzenleyerek, birçok masumun şehit olmasına ve yaralanmasına sebep olmuştu. 

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun