Irak: Golan’ı İsrail Toprağı Saymak, Uluslararası Hukuka Aykırıdır

  • GİRİŞ15.04.2019 08:14:05
  • GÜNCELLEME15.04.2019 08:14:05
Irak: Golan’ı İsrail Toprağı Saymak, Uluslararası Hukuka Aykırıdır

Rasthaber - Irak Dışişleri Bakanı, ABD'nin Golan tepelerini işgalci Siyonist rejime katma kararına karşı çıkarak, "Bu adım uluslararası hukuka aykırıdır." dedi.

Irak Dışişleri Bakanı Muhammed Ali El-Hekim, Pazar günü Ürdün'ün başkenti Amman'daki dörtlü zirvede ABD'nin işgal altındaki Golan kararına Irak'ın karşı çıktığını vurguladı.

Muhammed Ali El-Hekim, Rusya El-Yevm haber ağına "Amerika'nın bu kararı tek taraflıdır ve uluslararası hukuka aykırıdır." açıklamasında bulundu.

Irak Dışişleri Bakanı, "Golan Suriye toprağıdır ve Suriye'nin Golan'a yönelik egemenliğinin tanınacağı şekilde uluslararası kararlar alınmalıdır." dedi.

Irak Dışişleri Bakanı, Ürdün’deki üçlü zirveye atıfta bulunarak, "Irak, Suriye, Ürdün ve Rusya ile İran ve Türkiye arasında bir güvenlik işbirliği var." açıklamasında bulundu.

Muhammed Ali El-Hekim, "Tek bir düşmanımız var ve o da IŞİD terörist grubudur ve herkes onu yok etmeye çalışıyor.” diye belirtti.

El-Hekim, Moskova'nın bölgeyi korumadaki rolüne vurguda bulunarak; Rusya'nın IŞİD'e karşı mücadelesinde Suriye'yi desteklediğini belirtti.

Irak Dışişleri Bakanı, Irak, Ürdün, Kıbrıs ve Yunanistan dışişleri bakanlarının katılacağı Dörtlü Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak için Ürdün’ün başkenti Amman’a gitti.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun