Birçok Arap Lider Kâfirlerin Yolunu İzliyor

İmam Hamanei, İran'ın Başkenti Tahran'da düzenlenen 'Uluslararası Kur'an-ı Kerim Yarışması'na katılan yarışmacılar ile bir araya geldi.

 • GİRİŞ16.04.2019 08:44:53
 • GÜNCELLEME16.04.2019 08:44:53
Birçok Arap Lider Kâfirlerin Yolunu İzliyor

Rasthaber - İmam Hamanei, İran'ın Başkenti Tahran'da düzenlenen 'Uluslararası Kur'an-ı Kerim Yarışması'na katılan yarışmacılar ile bir araya geldi.

Kur'an-ı Kerim’in önemine değinen Devrim Lideri, "Hiç şüphesiz Kur'an-ı Kerim, insanın saadet ve mutluluğunu amaçlayan bir kitaptır. Kuran yalnızca ahiret için değil, aynı zamanda dünya için de mutluluk sunar." dedi.

Kuran-ı Kerim’in hayatta paratik bir şekilde uygulanması gerektiğini vurgulayan İslam Devrimi Lideri, Fetih suresinin 29. ayetini hatırlatarak, şunları sölyedi:

“İslam ümmeti arasında Kur'an’ın uygulanmaması bir veya iki örnekle sınırlı değil. Kur’an, Müslümanlar için ‘Onunla beraber olanlar da kâfirlere karşı sert, kendi aralarında merhametlidirler’ tavsiyesinde bulunuyor. Bazılarımız ‘kâfirlere karşı sert’ konusunu unutuyor ve bir kenara bırakıyoruz. Örneğin İslam ülkelerinde ABD ve Siyonistlerle işbirliği yapanlar, Filistin'de dökülen kanı hiçe sayarak onların haklarını mahvettiler. Bu kişiler ‘kâfirlere karşı sert’ konusunu unutup kâfilerin uşağı olmuşlar. Şu anda birçok Arap lideri bu yolu izliyor.

Bir grup ise 'kendi aralarında merhametlidirler' ayetini unutup Müslümanlar arasında ihtilaf yaratıyorlar. Kur’an-ı Kerim’e, Kabe’ye ve Kıble'ye inanan mu'minleri tekfir ediyorlar. İslam ülkeleri birbirlerine karşı merhametli davranmadığı zaman iç savaşlar ortaya çıkıyor. Tıpkı Yemen ve Suriye’de olduğu gibi. Yemen 4 yılı aşkın süredir bombalanıyor. Bunu yapanlar kimler? Kâfirler mi? Hayır bu ülke kâfir değil, Müslümanlara merhametli davranmayan bir İslam ülkesidir."

Yorumlar3

 • Ebu ali 1 hafta önce Şikayet Et
  Aslında çok az süylemiş.çoğu arap lider yalnızca araptır.yani müslüman degildir.müslüman olmadikları için müslümanların ve islamın aleyhindeki oluşumlarladırlar imam ali münafığın en büyük özelligini kafirlere karşı zelil müslümanlara karşı azizlik tasladiklarını haber verir bu yünüyle arap liderlere bakilmalı
 • Ahmet 1 hafta önce Şikayet Et
  Rehberimiz in feraseti tüm müminler için .
 • ali 1 hafta önce Şikayet Et
  ne güzel konuşmuş
Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun