Yemen Dünya Kudüs Gününe Hazırlanıyor

  • GİRİŞ20.06.2017 13:37:24
  • GÜNCELLEME20.06.2017 13:37:24
Yemen Dünya Kudüs Gününe Hazırlanıyor

RASTHABER-Yemen Adalet ve Kalkınma için Gençlik Partisi genel sekreteri; Yemenli tüm gruplar ve partiler Mukaddes Kudüs'ün değerine vurgu yapmak için büyük program hazırlıyorlar. 

Dünya Kudüs Günü, İran İslam İnkılâbından bir yıl sonra her yıl mübarek Ramazan ayının son Cuma'sında Filistin halkına destek vermek amacıyla Kudüs Günü olarak anılmakta ve dünyanın her yerindeki Müslümanlar sokak gösterileri düzenleyerek Filistin halkıyla beraber olduklarını göstermektedirler.

İmam Humeyni (r.a) 7 Ağustos 1979'da Ramazan ayının son Cuma'sını Dünya Kudüs Günü olarak ilan etti. 

Yemen Adalet ve Kalkınma için Gençlik Partisi genel sekreteri Bekil el-Humeyni Tasnim Haber Ajansına verdiği röportajda Dünya Kudüs Günü ve Filistin konusu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

İslam Ülkeleri ve direniş ekseni çevresindeki ülkelerde bulunan halklar İsrail'in projesinin gerçekleşmesine izin vermeyecekler

el-Humeyni şu açıklamalarda bulundu: Gerçek şudur ki Filistin konusu herkesin üzerinde durması gereken genel bir konudur ama ne yazık ki Batı Asya'daki çatışmalar ve krizler Kudüs ve Filistin konusunun arka plana atılmasına neden oldu. Filistin konusunun arka plana atılması Siyonist Rejim, Amerika ve onların bölgede bulunan askerlerinin menfaatinedir. Aslında bu askerler Siyonist Rejim taraftarıdır ve Siyonist-Amerikan planlarını bölgede uygulamaya çalışmaktadır. Siyonist düşman şuan İslam Dünyası'nın tembelliği ve Filistin konusunu unutulmasını kullanmakta ve Beytul Mukaddes'te Yahudi yerleşim yeri planını uygulamaktadır. Yine, Amerikan başkanı Donald Trump'ın seçim propagandalarında, Amerikan büyükelçiliğini Beytul Mukaddes'e taşıyacağını açıklamasına şahit olduk. Ancak ne İslam ülkelerindeki halkların ve ne de direniş eksenine komşu ülkelerin bunların başında İran'ın, Siyonist Rejim'in bölgedeki planını uygulamasına izin vermeyeceğini vurgulamak gerekir. 

Kudüs gününün yüceltilmesi Filistin konusunun unutulmasının engellenmesi yolunda en büyük adımdır

Yemen Adalet ve Kalkınma için Gençlik Partisi daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Filistin konusunun unutulmasının engellenmesi yolunda en büyük adım mübarek Ramazan ayının son Cuma'sı olan Kudüs Gününün yüceltilmesidir. İmam Humeyni (r.a) tarafından ilan edilen bu günü canlı tutmak gerekir. Bunun için, Yemenli tüm partiler Yemen'in tüm şehirlerinde bu günü kutlanması için çalışmaya devam ediyor ve Kudüs Gününe yakışır bir program yapmaya hazırlanıyorlar. 

Bakil El-Humeyni açıklamalarının devamında Siyonist Rejim'e Kudüs konusunda hesaplarını yeniden gözden geçirmesi uyarısında bulundu.

Bakil el-Humeyni son olarak petrol den kazandıkları paraları İslam Dünyası'nda karmaşa çıkarmak ve Müslümanlara saldırmak için kullanan Arap ülkelerine işaret ederek şunları söyledi: Bu ülkelerde yönetimi elinde bulunduran hanedanlar yıllardır Siyonist-Amerikan projeleri doğrultusunda hareket ediyorlar. 

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Türkiye

Haber Analiz

Dünya

Spor

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun