RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bilgisayar Bilimi Dersi Liselerde Zorunlu Oldu

Bilgisayar Bilimi Dersi Liselerde Zorunlu Oldu
13.06.2017 © RAST HABER

Haziran Ayı Tebliğler Dergisi’nde yayınlanan yeni ders çizelgelerine göre;  Anadolu Liseleri’nde 1 saat SEÇMELİ olarak okutulan Bilgi ve İletişim Teknolojisi dersinin adı BİLGİSAYAR BİLİMİ, saati 2 saat SEÇMELİ olarak değiştirilmiştir.

 Hazırlık sınıfı bulunan Anadolu Liseleri’nde sadece hazırlık sınıfına HAFTADA 4 SAAT olmak üzere BİLGİSAYAR BİLİMİ dersi “ZORUNLU” olarak eklendi. Fen Liseleri’nin 9. ve 10. Sınıflarına BİLGİSAYAR BİLİMİ dersi 2’şer saat “ZORUNLU” olarak eklendi.

 Sosyal Bilimler Liseleri’nin sadece hazırlık sınıflarına BİLGİSAYAR BİLİMİ dersi 4 saat “ZORUNLU” olarak eklendi. Güzel Sanatlar Lisesi(Müzik)’nde 9-11-12. Sınıflarda 1 saat seçmeli olarak okutulan Bilgi ve İletişim Teknolojisi dersinin adı yine aynı sınıflarda BİLGİSAYAR BİLİMİ, saati 2 saat seçmeli olarak değiştirilmiştir.

Güzel Sanatlar Lisesi(Görsel Sanatlar)’nde 9-11-12. Sınıflarda 1 saat seçmeli olarak okutulan Bilgi ve İletişim Teknolojisi dersinin adı 9 ve 12. Sınıflarda BİLGİSAYAR BİLİMİ, saati 2 saat seçmeli olarak değiştirilmiştir.

Güzel Sanatlar Lisesi(Türk Sanat Müziği)’nde ve Güzel Sanatlar Lisesi(Türk Halk Müziği)’ de BİLGİSAYAR BİLİMİ dersi 9-11-12. Sınıflarda 2 saat seçmeli eklenmiştir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER