RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Dikkat KPSS’de İptal Olan Sorular Var!

Dikkat KPSS’de İptal Olan Sorular Var!
17.06.2017 © RAST HABER

Dün sabah saatlerinde başlayan KPSS’de sonuç bekleyişi akşam 19:15’e kadar sürdü. KPSS sonuçlarının çok geç açıklanması öğrencilerin büyük bir tepkisine neden oldu. Geç olsa da KPSS sonuçlarına ulaşan kamu personeli adaylarına ÖSYM’den sürpriz bir haber geldi. KPSS’de bazı sorular iptal edildi. Aşağıdaki link üzerinden KPSS sonuçlarını sorgulayabilirsiniz.

KPSS SONUÇ SORGULAMA

KPSS’DE SORU İPTALİ SÜRPRİZİ

KPSS’de bazı sorular iptal edildi, ÖSYM’nin KPSS soru iptalleri hakkında yaptığı açıklama şu şekilde; 27 -28 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup, KPSS Alan Sınavları 2. Oturumunda yer alan İktisat Testindeki 16. 40. ve 27. soruların iptal edilmesine karar verilmiş olup iptal edilen sorular,değerlendirme dışı bırakılmak suretiyle değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

KPSS 2017/1 tercihleri 27 Haziran tarihinde saat 10.00’da başlıyor. 3 Temmuz’da KPSS 2017/1 tercihleri sona eriyor. Devlet Personel Başkanlığınca, önce kurumlardan talep toplama işlemi yapılıyor. Yapılan çalışmaların ardından hazırlanan kılavuz ÖSYM’ye gönderiliyor. Ardından ise ÖSYM tarafından tercihlerin alınması süreci başlıyor. 2017 yılı içerisinde yapılan açıklamalara göre 3 yerleştirme işlemi yapılacak. İlk yerleştirme Temmuz ayında ikinci yerleştirme ise Kasım ayında yapılacak. 3. yerleştirme ise engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak yapılacak, bu yerleştirme ise yine Temmuz ayında yapılacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER