RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Dışişleri Bakanı’ndan ‘Katar’ Açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Katar ile Körfez ülkeleri arasındaki krize ilişkin, “Biz gerçekten lider ülke olarak bu sorunu da inşallah bayramdan önce çözeriz.” dedi.

Dışişleri Bakanı’ndan ‘Katar’ Açıklaması
12.06.2017 © RAST HABER

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katar krizine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Türkiye, kimseyi kimsesiz bırakmıyor, onların vicdanı, sesi oluyor ve yardım elini ulaştırıyor” diyen Çavuşoğlu, krizin çözümünde Erdoğan’ın adres gösterildiğini iddia etti.

Çavuşoğlu “Şimdi de Körfez bölgesinde, Katar ile dört ülke arasında yaşanan sıkıntı var. Bu sıkıntını çözülmesi için Sayın Cumhurbaşkanımız gece gündüz samimiyetle çaba sarfediyor. Türkiye, İslam dünyasının, İslam İşbirliği Teşkilatının zirve başkanıdır. Bu başkanlığı Sayın Cumhurbaşkanımız yürütüyor. Her zaman doğruyu söylüyor ve haklının yanında oluyor. Bu sorunun çözülmesi için de herkes arıyor. Herkes Cumhurbaşkanımıza geliyor. Biz gerçekten lider ülke olarak bu sorunu da inşallah bayramdan önce çözeriz, bayrama da bayram tadıyla İslam dünyası girer diye düşünüyorum.”

ajanslar

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • murti ;

    Siyonist rejimle ticaretini ayyuka çıkarmak için çaba harca ondan sonra İslam Dünyasının bilmem ne zirve teşkilatının başkanı ol! Müslüman dediğin samimi olacak siyonistlerle işbirliği yapmayacak, atıp tutma ile olmaz bu iş.

    12.06.2017 09:00
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER