Nasrallah'ın Konuşmasının Ardından Yemenliler Cepheye Akın Etti

Lübnan'da yayınlanan el-Ahbar gazetesi, Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah'ın Yemen ile ilgili son konuşmasının Yemen'deki çevreler ve halk üzerinde büyük etki oluşturduğunu ve binlerce kişinin Hudeyde cephesine saldırganlarla mücadele için akın etmesine yol açtığını belirtti.

  • GİRİŞ11.07.2018 09:09:31
  • GÜNCELLEME11.07.2018 09:09:31
Nasrallah'ın Konuşmasının Ardından Yemenliler Cepheye Akın Etti

Rasthaber - Yemen Ensarullah güçlerinin kontrolündeki bölgelerde bulunan muhtelif kaynaklar el-Ahbar'a yaptıkları açıklamalarda; Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasralah'ın Batı Kıyı'daki mücadele ile ilgili konuşmasının ardından Yemenli aşiretlerden binlerce gönüllünün kendi ülkelerinin egemenliği ve bağımsızlığını savunmak için Hudeyde'ye gittiklerini bildirdiler.

Aynı kaynaklar, Hudeyde cephesine ihtiyaçtan fazla mücahidin akın ettiğine işaretle, Yemen ordusu ve halk güçleri komutanlığı, ihtiyaçtan fazla mücahitleri diğer cephelere gönderdiğini vurguladılar.

Aynı kaynaklar, Seyyid Hasan Nasralah'ın konuşmasının Yemen'in kuzey vilayetlerinde yerel radyo, araçlar ve evlerde yankılandığına temasla, bu yankının Direniş Seyyidi'ne ve 33 Günlük Savaş'ın yiğit adamına verilmiş cesaret madalyası niteliğinde olduğunu kaydettiler.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah bir süre önce yaptığı konuşmada Yemenli mücahitlere seslenerek, “Keşke sizin yanınızda olsaydım. Keşke bir mücahit olarak sizin cesur ve aziz liderinizin bayrağı altında sizin mücahitlerinizin yanında bir mücahit olsaydım” diye açıklamalarda bulunmuştu.

Yorumlar1

  • ferhat zeynebi 7 ay önce Şikayet Et
    lebbeyk ya hüseyin lebbeyk ya hasan nasrallah
Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun