İsrail'in Uçurtmalar Karşısında Acizliği

Filistinli gençlerin Gazze Şeridi'nden uçurduğu yangın çıkarıcı balonlar ve uçurtmaların pazar günü sabahtan akşam saatlerine kadar sınıra yakın Siyonist yerleşkelerde 30 yangına, dün sabah saatlerinden itibaren sınıra yakın yerleşkelerde 28 yangına yol açtığı bildirildi.

  • GİRİŞ11.07.2018 09:10:46
  • GÜNCELLEME11.07.2018 09:10:46
İsrail'in Uçurtmalar Karşısında Acizliği

Rasthaber - İşgal rejimi gazetelerinden Yediot Ahranot'un internet sitesinde yayınlanan haberde, Gazze Şeridi'nin kuzeyinden gönderilen yangın çıkarıcı balonun Zikim bölgesinde büyük bir yangına sebep olduğu ifade edildi.

İşgal rejimi radyosu, itfaiye ekiplerinin yangınların çıktığı bölgelere gittiğini belirterek, İsrail'in yangın çıkarıcı balonlar ve uçurtmalar karşısındaki acizliğinin devam ettiğini söyledi.

Geçen hafta sonu işgal rejimi radyosunda yayınlanan bir haberde, yangın çıkarıcı balonlar ve uçurtmalar sebebiyle İsrail'in uğradığı zararın 8,5 milyon şikele (2,5 milyon dolara) ulaştığı belirtildi.

Haberde ayrıca, Gazze Şeridi'nden gönderilen balonların ve uçurtmaların son üç ayda 5000 dönüm tarım arazisinin yanmasına sebep olduğu ifade edildi.

İşgal rejimi medyası dün de Gazze Şeridi sınırına yakın bölgelerde yangın çıkarıcı balonlar sebebiyle 28 yerde yangın çıktığını ifade etti.

"Dönüş balonları" adı verilen balonların sınıra yakın bölgelerde yangınlara yol açmaya devam etmesinin Gazze Şeridi'ne daha fazla baskı yapma kararı alan işgal rejimi Başbakanı Binyamin Netanyahu ve savaş bakanı Avigdor Lieberman'a meydan okuma anlamına geliyor.

 Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar işgalciler için kabus olmaya devam ediyor.

Uçurtmaların ve balonların çıkardığı yangınlar binlerce dönüm arazinin yanmasına yol açarken, işgal hükümeti başkanı Binyamin Netanyahu'nun uçurtmalar ve balonlar için "gerçek anlamda bir kabus" dediği ifade edildi.

Filistin Hükümeti: Trump Ve Netanyahu, Kudüs'te Gerilimin Tırmanmasından Sorumlu

Filistin Ulusal Hükümet Sözcüsü Yusuf el Mahmut yaptığı açıklamada; Siyonist rejimin tüm kırmızı çizgileri aşarak, kendi toprakları, bölge ve dünyada krize yol açtığını ve barış ile ilgili tüm hayalleri yok ettiğini kaydetti.

Mahmut, Siyonist rejim Başbakanı Binyamin Netanyhu ve ABD Başkanı Donald Trump'ı Kudüs'te gerilimin tırmanmasından sorumlu tuttu.

Filistin Ulusal Birlik Hükümeti Sözcüsü ayrıca tüm Arap ve İslam ülkelerini, İsrail'in işgal altındaki Kudüs'teki Mescid-i Aksa başta olmak üzere Müslümanlar ve Hristiyanlara ait kutsal mekanlara yönelik saldırılarını durdurmak için acil girişimde bulunmaya çağırdı.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun