İran, Rusya, Çin Ve Pakistan İstihbarat Yetkilileri Görüştü

  • GİRİŞ11.07.2018 09:23:35
  • GÜNCELLEME11.07.2018 09:23:35
İran, Rusya, Çin Ve Pakistan İstihbarat Yetkilileri Görüştü

Rasthaber - İran, Rusya, Çin ve Pakistan istihbarat yetkilileri, Pakistan'ın başkenti İslamabat'ta terör örgütü IŞİD'in Afganistan'daki varoluşu hakkında görüş teatisinde bulundular.

Rusya istihbarat kurumu basın başkanı Sergei İvanov, dün gece İslamabad'da İran, Rusya, Çin ve Pakistan istihbarat yetkililerinin, Afganistan'da IŞİD'in varlığıyla mücadele için bir araya geldiklerini söyledi.

İvanov, söz konusu görüşmede; IŞİD'in Irak ve Suriye'den Afganistan'a sıçraması ve komşuları için bir tehdit oluşturmasının önüne geçilmesi için mücadele edilmesi konusunda anlaşmaya varıldığını söyledi.

Söz konusu oturuma katılanlar, bölge ülkelerinin Afganistan'da sorunların halledilmesi için daha fazla işbirliği yapılması kararına vardılar.

Bu oturum,  Rus diplomatların aylardır, ABD'nin Afganistan'da terör örgütü IŞİD'i desteklediğine yaptığı vurgunun ardından düzenlendi.

İvanov, bu konferansta; komşu ülkeler için tehditlere sebebiyet verebilecek bir yer olarak Afganistan'a Suriye ve Irak'tan teröristlerin aşamalı olarak taşınmasını önlemek için senkronize adımların atılmasına vurgu yapıldığını kaydetti.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun