İşgalci Suudi Güçler Hedef Alındı

Yemen ordusu ve halk komitelerine ait birliklerin Yemenin batı sahillerinde ve Cizan cephesinde işgalci Suud rejimine ait güçleri hedef aldıkları bildirildi.

  • GİRİŞ13.07.2018 08:03:21
  • GÜNCELLEME13.07.2018 08:03:21
İşgalci Suudi Güçler Hedef Alındı

Rasthaber - Yemenli yerel kaynaklar, Cizan bölgesinde yer alan el Dud askeri üssünde iki Suud askerinin Yemenli keskin nişancılar tarafından öldürüldüğünü belirtti.

Aynı zamanda kaynaklar Yemenin Batı sahillerinde yer alan el Darhemi bölgesinde işgalci Suud Rejiminin 6 askerinin Yemenli keskin nişancılar tarafından öldürüldüğünü açıkladı.

Yemen ordusu ve halk komitelerinin mühendis birliklerinin el Hatita bölgesinde Suud rejimine ait zırhlı askeri aracı imha ettikleri ve aracın içerisindeki tüm askerilerinde öldürüldükleri belirtildi.

Yemen’deki askeri kaynaklar, Yemen ordusu ve halk komiteleri tarafından işgalci Suud Rejiminin el Tayyap bölgesinde bulunan askeri üssüne operasyon gerçekleştirdiklerini ve işgal güçlerinin bu operasyona hazırlıksız yakalandıklarını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Taiz kentinde Yemen ordusu ve halk komitelerine ait cepheleri düzenlenen geniş çaplı saldılar ile hedef alan Suud Rejimi geri püskürtülmüş ve yaşanan şiddetli çatışmalarda 10 Suud askerinin öldürüldüğü belirtilmişti.

Çatışmaların üstünden 48 saat geçmesinin ardından 44 Suudi askerin Yemen ordusu tarafından öldürüldüğü tespit edildi.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun