Who: Yemen Konusunda Uyarıda Bulundu

  • GİRİŞ13.07.2018 07:59:19
  • GÜNCELLEME13.07.2018 07:59:19
Who: Yemen Konusunda Uyarıda Bulundu

Rasthaber - Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Yemen'de sağlık durumunun her geçen gün kötüye gittiğini bildirerek. Kolera, Difteri ve kızılca hastalıklarının yayılması konusunda uyarıda bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Yemen'in liman kenti Hudeyde'de kolera vakasında artış yaşandığını, şehirdeki sağlık koşullarının kötü durumda olduğunu açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü, Yemen'in Hudeyde kentinin bir çok bölgesinde şüpheli kolera vakası ile yetersiz beslenme vakalarının sayısında artış tespit edildiğini ve şehrin sağlık açısından ülkedeki en kötü bölge olduğunu açıkladı.

Zagaria, Yemen'de WHO Temsilcisi Dr. Nevio Zagaria, hastanelere gidemeyenler için ambulans gönderilmesi konusunda desteğin sürdüğünü ifade etti. Ülkenin kaderinin uluslararası alanda tartışılmaya devam erken Hudeyde kentindeki tehlikenin gün geçtikçe arttığını söyleyen Zagaria, gerçeklerin göründüğünden çok daha kötü durumda olduğunu ifade etti.

Zagaria, Yemen'deki sağlık sisteminin oldukça zayıf olduğuna dikkat çekerek bu nedenle vakalarına artmasının kapasiteyi aşacağını söyledi.

Öte yandan, Yemen'de hükümeti destekleyen koalisyon güçleri Hudeyde kentini Ensarullah'tan almak için operasyon başlatmıştı. 

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun