Suriye Ordusundan Kuneytra'ya Askeri Sevkıyat

  • GİRİŞ12.07.2018 14:15:27
  • GÜNCELLEME12.07.2018 14:15:27
Suriye Ordusundan Kuneytra'ya Askeri Sevkıyat

Rasthaber - Üç haftadır Dera’da yürüttüğü operasyonlarla bölgenin büyük bölümünde kontrolü sağlayan Suriye ordusunun, güçlerini İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri'nin yakınında bulunan Kuneytra’ya sevk etmeye başladığı bildirildi.

Şam hükümetine yakın El Vatan gazetesi ordunun Kuneytra bölgesinin tamamını kontrol altına almak üzere bölgede geniş bir askeri operasyon başlatmak için birliklerini sevk ettiğini yazdı.

Al Masdar’ın haberine göre de Suriye ordusuna ait büyük bir askeri konvoy, Dera’nın doğusundan Kuneytra’nın kuzey kırsalına doğru yola çıktı.

İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri’ne yakın bölgedeki cihatçılara karşı düzenlenecek operasyon öncesi bölgeye sevk edilen birliklerin çoğunlukla Süveyde, Şam ve İzra’dan askerlerden oluştuğu belirtildi. Önümüzdeki günlerde Suriye ordusunun bölgeye daha fazla asker sevk edeceği ifade ediliyor.

Suriye ordusunun Dera’nın güneybatısında IŞİD kontrolündeki Yermük Kampı’na büyük bir operasyon başlatmadan önce ülkedeki militanların ellerinde tuttukları diğer bölgeleri geri almayı hedeflediği belirtiliyor.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun