Arabistan El- Kaide İle Gizli Anlaşma İmzaladı

Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü; BAE ile el-Kaide arasındaki ilişkiye dikkat çekerek, Abu Dabi veliaht Prensi Muhammed Bin Zayid Al Nahyan'ın el-Kaide liderlerinin güncel bir versiyonu ve Abu Dabi'nin ise bu terör örgütünün yuvalarından biri olduğunu belirtti.

  • GİRİŞ09.08.2018 09:29:44
  • GÜNCELLEME09.08.2018 09:29:44
Arabistan El- Kaide İle Gizli Anlaşma İmzaladı

Rasthaber - Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdusselam dün yaptığı açıklamada; Birleşik Arap Emirlikleri'nin el-Kaide ile olan ilişkisinin kökünün Amerika'nın suç ortaklığıyla Yemen'e yapılan müdahaleye dayandığını ifade etti.

Abdusselam twitter sayfasında geçtiğimiz gün yaptığı paylaşımda; Yemen'e karşı başlatılan savaşın ve müdahaleci koalisyonun paralı askere olan ihtiyacının kaynağı BAE ve el-Kaide arasındaki ilişkidedir ve onların işbirliği karşılıklı menfaat amaçlıdır. Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed Bin Zayid Al Nahyan el-Kaide liderlerinin güncel bir versiyonu ve Abu Dabi de bu terör örgütünün yuvalarından biridir. Müdahaleci Suudi koalisyon el-Kaide terör örgütüyle, örgütün koalisyona ve Yemen'e yönelik saldırılara katılması konusunda gizli anlaşmalar imzaladı ve örgüt üyelerini silah ve mali bakımdan desteklemektedir, ifadelerine yer verdi.

Ensarullah Hareketi resmi sözcüsü twitter sayfasında dün yaptığı paylaşımda ise; bu ülke bölgeyi anlamsız ve boş savaşlara, ateşe sürükleyen ve Yemen'de 4 yıldır asrın toplu katliamını yapan siyah komplolar kutusudur, ifadelerini kullandı.

Ensarullah Hareketi üst düzey yetkilisi ayrıca, Kanada büyükelçisinin Arabistan'ı terk etmesi karanının Arabistan'ın ahmakça kararlarının bir örneği olduğunu belirterek; Suudilerin ahmaklıklarının bir örneği de Kanada'ya hukuki bir konudaki sert tutumlarıdır, ifadelerini kullandı.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun