Arabistan'ın ABD'yi Memnun Etme Çabaları

  • GİRİŞ10.08.2018 09:38:10
  • GÜNCELLEME10.08.2018 09:38:10
Arabistan'ın ABD'yi Memnun Etme Çabaları

Rasthaber - Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil El-Cubeyr bir kez daha İran karşıtı bir açıklama yaparak Amerika yönetiminin kul kölesi olduğunu gözler önüne serdi.

Çarşamba günü bir açıklama yapan Suud rejiminin Dışişleri Bakanı Cubeyr Amerika yönetiminin İran’a yeniden yaptırım dayatmasını destekledi ve tekfirci IŞİD terör örgütünü kurarak besleyenleri hoşnut etmek için İran’ı terör hamisi olmak ve bölge ülkelerinin içişlerine karışmakla suçladı.

Ülkesi Ortadoğu ve dünya genelinde tekfirci teröre destek vermek ve geniş çaplı insan hakları ihlalleri yüzünden uluslararası arenalarda inzivaya itilen Suud rejiminin Dışişleri Bakanı Cubeyr İran’ın davranışları kabul edilemez olduğunu ve bu yüzden uluslararası yaptırımlara maruz kaldığını ileri sürdü.

Suud Dışişleri Bakanı Cubeyr İran’ın uluslararası yaptırımlara maruz kaldığı iddiasını, Amerika Başkan Donald Trump tek başına ve tek yanlı olarak bu yaptırımları dayattığı halde yaptırımları uluslararası yaptırım niteliyor. Üstelik Trump İran’a, Arabistan gibi Amerika’ya boyun eğmediği ve uşaklık etmediği için yaptırım uyguluyor. Nitekim Amerika Başkanı Trump’ın İran’a dayattığı Cubeyr’in tabiri ile uluslararası yaptırımları Suud rejimi ve korsan İsrail’den başka hiç bir ülkeden ciddi destek görmediği ve uluslararası camianın Trump’ın bu illegal hareketine karşı çıktığı açıkça ortadadır.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun