İran'ın Tatbikatı ABD'ye Bir Mesajdı

Geçtiğimiz hafta Hürmüz Boğazı çevresinde düzinelerce küçük botu içeren bir İran deniz tatbikatı, ABD'nin üst düzey Komutanlarından Joseph Votel, Tahran'da ekonomik yaptırımları yeniden canlandırmak için ABD'ye bir mesaj olarak tasarlandığını söyledi.

  • GİRİŞ10.08.2018 09:36:55
  • GÜNCELLEME10.08.2018 09:36:55
İran'ın Tatbikatı ABD'ye Bir Mesajdı

Rasthaber - ABD Merkez Komutanlığı Başkanı General Joseph Votel, 8 Ağustos'ta Pentagon muhabirlerine yaptığı açıklamada, İran, askeri yeteneklerini, Devrim Muhafızları'nın boğazı kapatması yönündeki son tehditleri arasında sergilediğini söyledi.

Votel, "Bu tatbikatı, yaptırımların süresi yaklaştıkça bize bazı yeteneklere sahip olduklarını belirten bir mesaj göndermek için kullanmaya çalıştıklarını açıkça belirttik." dedi. Votel, ABD Merkez Komutanlığı olarak İran'ın mesaj içerikli tatbikatına ilişkin olarak, "Neler olup bittiğini biliyoruz ve kendimizi korumak için hazırız." ifadelerini kullandı.

"Kudüs Gücü ilkesel tehdidimizdir"

Votel, İran'ın boğazdaki ve bölgedeki faaliyetlerinin çoğunun, Devrim Muhafızları'nın Kudüs Gücü birimine başkanlık eden General Kasım Süleymani tarafından yönetildiğini söyledi. 

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun