İsrail'den Küstah Adım: El Halil Cami Kapatılıyor

Siyonist İsrail yönetimi Halil İbrahim Camii'ni Müslümanlara kapatacak.

  • GİRİŞ10.08.2018 12:58:33
  • GÜNCELLEME10.08.2018 12:58:33
İsrail'den Küstah Adım: El Halil Cami Kapatılıyor

Rasthaber - Siyonist İsrail yönetimi, Yahudi bayramı münasebetiyle Halil İbrahim Camiini 24 saat süreyle Müslümanlara kapatma kararı aldı.

Siyonist rejimin kapatma kararından dolayı Müslümanlar, 24 saat müddetçe Halil İbrahim Camiini ziyaret edemeyeceği gibi namazlarını da kılamayacak.

İsrail rejiminin Halil İbrahim Camiini kapatma kararına El Fetih hareketinden tepki geldi.

EL Fetih Hareketi, Halil İbrahim Camiinin kapatılmasının Filistin halkının kutsal mekanlarına erişim hakının ihlal edilmesi olduğunu ve kararın uluslararası sözleşmelerinin ihlali anlamına geldiği için suç olduğunu belirtti.

İsrail'in kararıyla ilgili açıklama yapan El Fetih Hareketi Sözcüsü Üsame El Kavasimi, karara tepki olarak Filistinlileri Cuma namazı için Halil İbrahim Camiine gelmeye çağırdı.

El Fetih Sözcüsü El Kavasimi açıklamasında şu ifadeler eyer verdi: "Halil İbrahim Camii tamamen Müslümanlara aittir, Yahudilerin bu kutsal mekanda hiçbir hakları yoktur. Uluslararası toplum, İsrial'in devam etmekte olan suçlarını ve savunmasız Filistinlilere yönelik ırkçı saldırılarını durdurmak için acilen harekete geçmelidir."

Geçtiğimiz yıl UNESCO, sık sık Siyonist Yahudilerin saldırısına maruz kalan Halil İbrahim Camiini Dünya Miras listesine eklemişti.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun