Yemenli Çocukların İntikamı Alınacak

Yemen Devrimi Yüksek Konseyi Başkanı; işgalci Suud rejiminin Yemenli çocukları taşıyan okul sevrisine düzenlediği saldırıyı kınyarak bu saldırının intikamı alınacak dedi.

  • GİRİŞ11.08.2018 11:52:17
  • GÜNCELLEME11.08.2018 11:52:17
Yemenli Çocukların İntikamı Alınacak

Rasthaber - Yemen Devrimi Yüksek Konseyi Başkanı Muhammed Ali el Husi, Suud rejiminin Yemen’de gerçekleştirdiği son katliamı kınayarak; “Onlar gerçekleştirdikleri bu cinayetler ile barış istemediklerini açık bir şekilde gösteriyorlar” dedi.

Suud rejimini silahlandıran Amerika ve İngiltere’yi Yemen’deki katliamların asıl sorunlusu olarak gördüklerini belirten el Husi; “İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap birliğinin Yemen’de işlenen cinayetler karşısındaki suskunlukları onlarında bu katliamlara ortak olduklarını gösterir. Biz; Rusya, Çin ve Fransa’dan San’a kentinde işlenen cinayete ilişkin BM’yi olağan üstü toplantıya çağırmalarını istiyoruz. Suud rejiminin tüm katliam ve zulümleri Yemen halkının azim ve direncini artıracaktır. Yemen ordusu ve halk komiteleri kısa zamanda işlenen bu cinayetin intikamını alacaklardır” şeklinde konuştu.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun