Suudi Rejim İslam'ın Yıkılması İçin Çalışıyor

Yemen Ensarullah lideri, Peygamber Efendimiz (sav)'in hicret yıldönümü münasebetiyle, Ümmetin Doğu'dan Batı'ya kadar her ne kadar dolaşsalar da, İslam gibi doğru bir mektebe ulaşamayacaklarını söyledi.

  • GİRİŞ13.09.2018 10:22:18
  • GÜNCELLEME13.09.2018 10:22:18
Suudi Rejim İslam'ın Yıkılması İçin Çalışıyor

Rasthaber - Yemen Ensarullah lideri Seyyid Abdulmelik el Husi, salı günü akşam Peygamber (as)'in hicret yıldönümü dolayısıyla konuşma yaptı.

Seyyid Abdulmelik, Hz. Muhammed (sav)'in hicret yıldönümü sebebiyle İslam Ümmetini kutladı ve İslam Ümmetinin, yaratıcının lütfunun şamil olması için yüce Allah'la iletişim kurması gerektiğini belirtti.

El Husi, şunları sözlerine ekledi: “Mekke toplumu ve Kureyş kabilelerine, haysiyet elde etme ve İslam bayrağını taşımada insanlığa önderlik etme fırsatı verildi.”

Ensarullah lideri, ''Mekke ehlinin çoğu, İslam dinini ve Peygamber Efendimiz (sav)'in görevini reddettikleri için hüsrandaydılar'' dedi.

Seyyid El Husi, ''Mekir ve Nirenk, Kureyş'te Hz. Muhammed (sav)'e karşı komplo, öldürme ve sürgüne gönderme konularında kötülüklerin öncüleri olmuşlardır'' açıklamalarında bulundu.

Seyyid Abdulmelik el Husi, ''Müslümanlara Peygamber (as)'a model ve lider olarak ve Kuranı Kerim'e de yol ve yöntem olarak bakmaları vaciptir'' dedi.

El Husi, ''İslam dini tağut ve kibirden kurtulmaktır; İslam'da bu kurtuluşun işaretleri, Peygamber (as)'in tağut ve kibirli olanların yolunu asla kabul etmemesidir. İslam ümmetinin asıl kurtuluşu, kibirden kurtuluşuyla olur'' dedi.

Ensarullah lideri, "Özgürlük ve kurtuluş ilkelerinde en önemli şeylerden biri, Kuran ışığında Peygamber Efendimiz (sav)'i takip etmektir.

El Husi; Suudi rejimi, tekfiri akımlar ve İslam toplumu içindeki diğer münafık grupların İslam'ın yıkılması için çalıştıklarını ifade etti.

Ensarullah Hareketi lideri, ''Suudi uleması gibi kötü alimler, dini ümmeti saptırma üzerine kurdular'' dedi.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun