Fransa'dan İsrail'e Uyarı

  • GİRİŞ13.09.2018 09:49:48
  • GÜNCELLEME13.09.2018 09:49:48
Fransa'dan İsrail'e Uyarı

Rasthaber - Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian çarşamba günü yaptığı açıklamada, ırkçı İsrail rejiminin Kudüs'ün doğusunda yer alan Han el'Ahmer köyünü tahrip etmemesi ve köylüleri de başka yerlere göndermemesini istedi.

Jean-Yves Le Drian, ırkçı İsrail'in 1967'de işgal ettiği Filistin topraklarında altyapı ve yerleşim birimlerinin tahrip edilmesinin, özellikle dördüncü Cenevre Sözleşmesi ve Güvenlik Konseyi kararlarını çiğnediğini ve bu bölge  sakinlerinin de zorla yerlerinden edilmesine yol açtığını söyledi.
Fransa dışişleri bakanı, Paris'in Han el-Ahmer köyünün  coğrafi konumuna özel bir ilgi gösterdiğinin altını çizerken; ''çünkü buranın varlığı, bağımsız Filistin devletinin varlığını sürdürmesine vesile olur" dedi.

Siyonist rejim uzun zamandan beri yayılmacı siyasetleri doğrultusunda  El-Ahmer köyünü yıkmaya ve köylüleri de yerlerinden etmeye çalışıyor.

Bu arada Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve Filistinliler ise siyonist rejimin özgür ve bağımsız bir Filistin'e engel olmak için Han el'Ahmer köyünü yok etme kararını kınamaktalar.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun