ABD Dışişleri: Kaşıkçı'ya Ne Olduğunu Bilmiyoruz

  • GİRİŞ10.10.2018 10:52:07
  • GÜNCELLEME10.10.2018 10:52:07
ABD Dışişleri: Kaşıkçı'ya Ne Olduğunu Bilmiyoruz

Rasthaber - ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, kayıp Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın durumuna ilişkin Suudi Arabistan yönetiminden detaylı ve şeffaf bir soruşturma istediklerini ifade etti. Nauert, "Ne olduğunu bilmiyoruz ve (Kaşıkçı'ya) ne olabileceği konusunda herhangi bir yargıya varmak istemiyoruz" dedi.

Fars haber ajansının bildirdiğine göre Amerika dışişleri bakanlığı sözcüsü Heather Nauert Nauert, Bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kendisine yöneltilen Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın akıbetine yönelik sorulara detaylı cevap vermeyen sözcü Nauert, "Ne olduğunu bilmiyoruz ve (Kaşıkçı'ya) ne olabileceği konusunda herhangi bir yargıya varmak istemiyoruz" dedi.

Nauert açıklamasının devamında başkan Trump'ın konuya ilişkin Arabistan yetkilileri ile telefonda görüşeceğini sözlerine ekledi.

Bilindiği gibi Cemal Kaşıkçı'nın ismi Suud rejiminin takip ettiği isimler listesindeydi ve Kaşıkçı tutuklanma korkusuyla yurt dışında yaşıyordu.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun