Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçiliği Önünde Kaşıkçı İçin Protesto Eylemi Düzenlendi

  • GİRİŞ11.10.2018 09:21:15
  • GÜNCELLEME11.10.2018 09:21:15
Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçiliği Önünde Kaşıkçı İçin Protesto Eylemi Düzenlendi

Rasthaber - Bir grup aktivist ve basın mensubu Suudi Arabistan'ın ABD Büyükelçiliği önünde Suudi muhalif gazetece Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasını protesto etmek için eylem düzenlendi.

El Cezire televizyon kanalının aktardığına göre, dün Washington'da Suudi Arabistan'ın Büyükelçiliği önünde protesto eylemi düzenlendi. Eylemciler, Cemal Kaşıkçı'nın akıbetinin aydınlatılmasını istediler.

Eylemciler üzerinde, "Cemal Kaşıkçı Nerede?", "Kaşıkçı Katledildi Mi Yoksa Yaşıyor Mu?" yazılı pankartlar ve de Suudi Arabistan Veliaht Prensi'nin elinden kan süzen maketini taşıdılar.

Eyleme katılan aktivistlerden biri, gerçek gazetecilerin gerçekleri aydınlattıklarını ve Kaşıkçı'nın işte bunlardan biri olduğunu belirtti.

Bu arada, Yenişafak gazetesinin haberine göre, Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı (59) kaçırmak veya infaz etmek üzere İstanbul'a gelen ekibin kimlik ve görevleri, Suud kraliyet ailesinin bu olayın tam merkezinde olduğunu gözler önüne serdi. Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na 2 Ekim günü saat 13:14'te girdikten sonra bir daha oradan çıkamayan ve öldürüldüğünden şüphelenilen Kaşıkçı için Türkiye'ye gelenler arasında Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın yakın korumalarının bulunduğu ortaya çıktı.

Olay günü İstanbul'a Riyad'dan tarifeli uçakla gelip akşam özel jetle Türkiye'den ayrılan 30 yaşındaki Muhammed Saad H. el-Zahrani, Prens Selman'ın yakın koruma subaylarından biri. Zahrani ile birlikte Kaşıkçı olayında görev alanlardan Thaar Ghaleb T. el-Harbi de (31) yine Selman'ın koruması.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun