Suudi Rejim Hudeyde'yi Yine Bombaladı

Yemenli kaynaklar, Suudi rejim savaş uçaklarının Hudeyde vilayetinin muhtelif noktalarını bombaladığını duyurdu.

  • GİRİŞ07.11.2018 08:19:36
  • GÜNCELLEME07.11.2018 08:19:36
Suudi Rejim Hudeyde'yi Yine Bombaladı

Rasthaber - El Mesire televizyon kanalının verdiği habere göre, Suudi savaş uçakları 23 kez Hudeyde'deki 16 Kilometre ve Hamis caddesinin etrafındaki noktalarını bombaladı.

Öte yandan Ortak Leka adlı partiler bir açıklama yaparak; Suudi-Amerikan-BAE koalisyonunun Batı Kıyı'daki saldırılarını tırmandırmasını şiddetle kınayarak, insan hakları ve uluslararası örgütlerden Hudeyde başta olmak üzere Yemen'de yaşananlara karşı utanç verici sessizliklerine son vermelerini istedi.

Aynı grup, Suudiler ve müttefiklerinin Hudeyde'ye yönelik saldırılarının tırmanmasının tehlikeli niteleyerek, zafer için muhtelif halk kesimlerini savaş cephelerine akın etmeye çağırdı.

Öte yandan Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdusselam twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Suudiler'in Yemen savaşında Amerikan silahlarını kullanmayı bile bilmediği şekildeki eleştirisinin ABD'nin açık şekilde kınanması olduğunu çünkü bu ülkenin Yemen'de işlenen her türlü cinayetten sorumlu olduğunu belirtti.

Abdusselam, Trump'ın bu açıklamasının düşmanın dünyanın en güçlü  gücüyle savaşabilen bir milletin haklı bir davası olduğunu kanıtlar niteliğinde olduğunu vurguladı.

ABD Başkanı Donald Trump bir Amerikan sitesine yaptığı açıklamada, Suudiler'in Yemen savaşında Amerikan bombalarını kullanmayı bile bilmediklerini söylemişti.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun