Londra’da Bahreyn Rejimi Protesto Edildi

Bahreyn Şii liderlerden şeyh Ali Selman’ın müebbet hapis cezasına itiraz edenler, bu ülkenin Londra büyükelçiliği önünde toplanarak Manama’nın kararına karşı itiraz ve nefretlerini haykırdılar.

  • GİRİŞ08.11.2018 07:13:01
  • GÜNCELLEME08.11.2018 07:13:01
Londra’da Bahreyn Rejimi Protesto Edildi

Rasthaber - İRNA’nın bildirdiğine göre göstericiler dün Bahreyn’in Londra büyükelçiliği önünde toplanarak Al-i Halife rejimin Bahreynli aktivistleri bastırma, tutuklama ve uzun süreli hapis cezaları vermesini kınadılar.

Al-i Halife rejimi Pazar günü 4 kadım tarihinde, elvefak İslami-milli cemiyet genel sekreteri şeyh Ali Selman’ı müebbet hapis cezasına çarptı.

Şeyh Ali Selman 2014 yılında rejimin değişmesi propagandası suçu ile tutuklanmıştı.

Bahreyn’in Londra büyükelçiliğinde toplanan kalabalık şeyh Ali Salman ve diğer siyasi tutukluların posterleri taşıyarak, “katilleri desteklemeye son” ve “cinayet işleyenleri cezalandırın” gibi sloganlar attılar.

Göstericiler ayrıca Bahreyn rejimini silahlandırmanın Yemen halkının katliamına ortaklık olduğunu belirterek, batı ülkelerinden Ali halife2ye benzer desteklere son vermelerini istediler.

Bahreyn 14 şubat 2011 tarihinden itibaren Al-i Halife rejim karşıtı gösterilere sahne olmakta; halk Al-i Halife’nin çekilmesi ve siyasi tutukluların serbest kalmasını istiyorlar.

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Rasthaber Mobil Sayfa Banner'i Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun